کد خبر:103319
پ
رئیس خانه احزاب
رئیس خانه احزاب ایران در نشست خبری تشریح کرد

جزییات همایش فصلی انتخاباتی و ساختار جدید خانه احزاب

رئیس خانه احزاب ایران در نشستی خبری، جزییات همایش فصلی انتخاباتی و ساختار جدید خانه احزاب را تشریح کرد.

رئیس خانه احزاب ایران در نشستی خبری، جزییات همایش فصلی انتخاباتی و ساختار جدید خانه احزاب را تشریح کرد.

 

***  حضور فعال خانه احزاب در انتخابات مجلس 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالحسین روح الامینی رئیس خانه احزاب ایران در نشستی خبری با اصحاب رسانه، طی سخنانی اظهار داشت:
طبیعتا با توجه به اینکه انتخابات مجلس را پیش رو داریم در دوره جدید خانه احزاب تلاش زیادی شده تا کادرهای اصلی و کارشناسان هیئت رئیسه های احزاب در کشور فعال‌تر از گذشته باشند.
وی افزود: به همین منظور ما ۷ کمیته بانوان، حقوقی، روابط بین‌الملل، اطلاع رسانی، انتخابات تشکیل داده ایم. ساختار خانه احزاب در دوره جدید بر اساس سه فراکسیون اصولگرایان اصلاح‌طلب و مستقلین است و از مجموع ۱۱۰ حزبی که توسط توانستند خود را با قانون جدید احزاب منطبق کنند به فعالیت سیاسی می‌پردازند.
روح الامینی ادامه داد: حدود ۲۰۰ نفر از کادرهای احزاب در این هفت کمیته حضور دارند و در این دوره فعالیت کمیته به نسبت دوره‌های قبلی سابقه بوده و بنای ما این است که این کمیته ها با مشارکت حداکثری احزاب برگزار شود.

 

*** اساس برگزاری همایش، تشکیل ۲ میزگرد در قالب دو موضوع است

 

رئیس خانه احزاب با بیان اینکه بهتر برگزار شدن انتخابات و حضور حداکثری احزاب در انتخابات یکی از اهداف اصلی ما در خانه احزاب است، گفت:
در همایش روز پنج‌شنبه در دو بعد به بحث انتخابات از جمله نقش قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی در انتخابات و همچنین نقش احزاب در انتخابات می پردازیم و اساس همایش برگزاری دو میزگرد در قالب دو موضوعی اعلام شده است.
روح الامینی خاطرنشان کرد:
ترکیب میزگرد غیر از افراد مدعو از نهادهای حاکمیتی از جمله نمایندگان فراکسیون های مجلس و سخنگوی محترم دولت، شامل اساتید دانشگاهی می‌شود تا در قالب موضوعات اعلام شده نظرات متفاوت این نهادها مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به سخنرانان این همایش خاطرنشان کرد:
سخنرانان از فراکسیون اصولگرایان آقایان محمدرضا باهنر، سیدمحمد حسینی، مجتبی شاکری، خانم خان محمدزاده، از فراکسیون اصلاح طلبان آقایان صوفی، کاشفی، کواکبیان علیخانی و کمالی و از فراکسیون مستقلین آقایان نبوی، صدر، تبرایی، مرتضوی کیاسری، فومنی در این دو میز گرد هستند.

 

 

*** افتتاحیه همایش با حضور وزیر کشور

 

روح الامینی یادآور شد: افتتاحیه همایش با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور خواهد بود و طی برنامه‌ای پیش بینی شده تجلیلی از پیشکسوتان عرصه احزاب کشور از جمله از خانواده مرحوم حبیبی، آقای سیدرضا اکرمی، عباس شیبانی، سرحدی زاده و خانم زهرا مصطفوی به عنوان ۵ فعال پیشکسوت حزبی در قالب گرایش های مختلف با حضور وزیر کشور و دبیران کل احزاب و اعضای شورای مرکزی احزاب رسمی کشور تجلیل می شود.
رئیس خانه احزاب ایران خاطرنشان کرد: با توجه به موج نارضایتی سیاسی موجود در کشور و اینکه اکثریت گروه‌ها و جریان‌ها از وضع موجود اعلام ناراضی می‌کنند، این همایش کمک می‌کند که احزاب به جای ناله از وضعیت جاری کشور به دنبال برنامه و معرفی افراد موثر برای اداره کشور باشند.

 

*** مهمترین مسائل مورد بررسی در دو میزگرد تخصصی همایش

 

وی افزود: تلاش برای مشارکت گسترده مردم، معرفی گزینه های دارای صلاحیت، بحث امید و نشاط ملی، پرهیز از سیاه نمایی و بزرگنمایی مشکلات، بحث هزینه های انتخابات، جلوگیری از تفرقه افکنانه و جلوگیری از تخریب جریان‌های مختلف که کار تشکیلاتی و شفافیت در فعالیت‌های سیاسی و قانون‌مداری را برعهده دارند، از مهمترین مسائل مورد بررسی در دو میزگرد تخصصی همایش پنجشنبه خواهد بود.

روح الامینی ادامه داد: همچنین عدم وابستگی به قدرت و ثروت و سو استفاده از جایگاه ثروت و قدرت و منزلت اجتماعی، پرهیز از شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی با استفاده از ضریب نفوذ فضای مجازی از دیگر مباحثی است که در این میزگردهای تخصصی مورد آسیب شناسی قرار می گیرد.

 

*** موارد مورد تاکید در همایش فصلی انتخاباتی و ساختار جدید خانه احزاب 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس خانه احزاب در پایان، گفت:
هر چه روندها به سمت شفافیت برود می تواند ضمانت بهتری برای قانون‌مداری نهادهای قانونی و حاکمیتی داشته باشد و همچنین عدم ورود نیروهای مسلح به عرصه رقابت‌های انتخاباتی و تبعیت و تمکین به نتایج انتخاباتی و طی کردن اعتراضات از مجامع قانونی و حقوقی از مواردی است که در این همایش مورد تاکید قرار می‌گیرد، در عین حال تلاش این است که با حضور حداکثری کنش‌گران سیاسی کشور و مسئولان ذیربط بتوانیم با بحث و گفتگو راه‌کارهای مناسبی برای انتخابات ارائه دهیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید