کد خبر:103451
پ
وزیر نیرو
وزیر نیرو

رکود در صنعت آب و برق را قبول ندارم

وزیر نیرو ایجاد رکود در صنعت آب و برق را رد کرد.

وزیر نیرو ایجاد رکود در صنعت آب و برق را رد کرد.

 

*** لزوم فرهنگ‌سازی برای مصرف انرژی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رضا اردکانیان در حاشیه دیدار از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

تحقق این امر نیازمند تامین منابع مالی است اما تلاش می‌شود جدا از منابع مالی بقیه نیازمندی‌های تحقق این امر فراهم شود.

وی اهمیت مدیریت مصرف در بخش آب را کمتر از بخش انرژی ندانست و ادامه داد: اکنون ۱۰ سال خشک را پشت سر گذاشته‌ایم و در این شرایط صحبت از مدیریت مصرف راحت‌تر خواهد بود.

اردکانیان بیان کرد: وزارت نیرو مصمم است الگوی صحیح مصرف را به عنوان یک عادت اخلاقی خوب در جامعه نهادینه‌سازی کند و در این میان نقش رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد از اهمیت بالاتری برخوردار است.

وزیر نیرو گفت: پایداری و تاب‌آوری جامعه بیش از هرچیز وابسته به پایبندی به اخلاقیات است و هر چه جامعه اخلاقی‌تر باشد تاب‌آورتر خواهد بود.

 

*** تلاش وزارت نیرو برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم

 

اردکانیان به شرایط فعلی ناشی از تحریم‌ها اشاره و بیان کرد:

در این شرایط باید توجه به امکانات ساخت داخل باشد و اکنون اکثر شرکت‌های داخلی از استقبال بیشتر از محصولات خود خبر می‌دهند.

وی افزود: با توجه به روند روبه رشدخدمات فاضلاب شهری و روستایی انتظار می‌رود در آینده نزدیک از حیث تجهیزات و قطعات اتکاء بیشتر به تولیدات داخل باشد.

وزیر نیرو از تلاش وزارت نیرو برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم خبر داد و گفت:

در نیمه دوم  سال ۹۸ و از هفته آتی هر هفته طرحی بزرگ در عرصه آب و برق در سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

اردکانیان افزود: بیش از ۲۲۰ طرح در بخش آب و آبرسانی، تصفیه خانه آب و فاضلاب، آبرسانی روستایی، نیروگاه برق حرارتی و تجدید پذیر در همه استان‌ها بهره برداری می‌شود.

 

*** رکود صنعت آب و برق را قبول ندارم

 

وزیر نیرو ادامه داد: تلاش می‌شود به سهم خود و به قدر استطاعت و استعدادهای موجود از شرایط تحریم حسن استفاده را داشته باشیم، گرچه شرایط سخت است اما تلاش می شود هیچ گونه وقفه ای در تامین آب و برق ایجاد نشود.

اردکانیان گفت: براساس گزارش های منتشر شده موفق شده ایم در سال گذشته ۱۵۰ هزار مگاوات انرژی بیشتری به صنعت عرضه کنیم تا وقفه ای در این بخش ایجاد نشود.

وزیر نیرو به راه اندازی کمپین الف و ب ایران اشاره و خاطرنشان کرد: در این کمپین هر هفته یک طرح بزرگ در همه استان ها افتتاح خواهد شد.
وزیر نیرو درباره این موضوع که صنعت آب و برق با رکود مواجه شده گفت: این موضوع را قبول ندارم زیرا سال ۹۸ یکی از بهترین سال های این صنعت بوده است.

وی ادامه داد: امسال رکوردهای خوبی زده شده است به گونه ای که رکورد تولید برق با تولید ۳۸۰۰ مگاوات، تولید مدیریت مصرف با صرفه جویی سه هزار و ۷۰۰ مگاوات و رکورد صادرات انرژی محقق شد.  

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان وزیر نیرو درباره مشکلات بانکی تولیدکنندگان برای واردات برخی قطعات، اظهار داشت:

کارگروهی در این خصوص در وزارت نیرو شکل گرفته و تلاش می‌شود با کمک بانک مرکزی مشکلات واردات برخی قطعات مورد نیاز در صنعت فاضلاب برطرف شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید