کد خبر:103462
پ
حسین طائب ۱
رئیس سازمان اطلاعات سپاه اعلام کرد

شکست طرح ترور فرمانده نیروی قدس سپاه در کرمان

رئیس سازمان اطلاعات سپاه، شکست طرح ترور فرمانده نیروی قدس سپاه در کرمان را اعلام کرد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه، شکست طراحی سرویس‌های عبری-عربی برای ترور فرمانده نیروی قدس سپاه و دستگیری تیم ترور توسط سازمان اطلاعات سپاه را اعلام کرد.

 

*** شکست طرح ترور فرمانده نیروی قدس سپاه در کرمان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین طائب در بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه از طراحی و برنامه‌ریزی چندین ساله سرویس‌های امنیتی عبری ـ عربی برای ترور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی و ایجاد جنگ مذهبی در ایام فاطمیه و محرم و ناکامی آنان و نهایتاً  دستگیری اعضای تیم ترور را اعلام کرد.

 

*** بازداشت تیم ترور 

 

رئیس سازمان اطلاعات سپاه در خصوص ابعاد این طرح اظهار داشت:

دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران پس از ناکامی توطئه‌ها و فتنه‌های مختلف برای تسلیم جمهوری اسلامی و راه‌اندازی دوقطبی جنگ و مقاومت و پیامدهای معکوس آن با شکل‌گیری احساس غرور ملی و افزایش روحیه مقاومت و استقامت برابر فشارهای اقتصادی، در صدد بودند در ایام فاطمیه و یا ایام محرم اقدامی در جنوب شرق کشور انجام دهند که به واسطه فضای حاکم و اشراف همه جانبه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و اقدامات خوب نیروی زمینی سپاه موفق نشدند.

وی افزود: آنها با سرخوردگی از ناتوانی در اقدام ضد امنیتی در این خصوص و نیز عملیات علیه مقرهای سپاه، برنامه‌ریزی چند ساله خود برای ترور سردار حاج قاسم سلیمانی را عملیاتی کردند تا بتوانند وی را در داخل کشور و در استان کرمان هدف قرار دهند.

 

*** هدف این طرح به راه‌انداختن جنگ مذهبی بوده است

 

رئیس سازمان اطلاعات سپاه در تشریح بخشی از طراحی سرویس‌های عبری ـ عربی برای ترور فرمانده نیروی قدس سپاه، بیان داشت:

در این طراحی قرار بود تیم تروریستی وابسته با ورود به کشور در ایام فاطمیه ، محلی در جوار حسینیه مرحوم پدر سردار سلیمانی را خریداری کرده و با استقرار در آن ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلو مواد منفجره را تهیه و از طریق ایجاد کانال در زیر حسینیه قرار دهند تا زمانی که این سردار عزیز به رسم همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورا در این حسینیه و در جمع عزاداران حسینی حضور می‌یابند، آن را منفجر کنند.

طائب در ادامه افزود:

آنها با این اقدام شوم درصدد بودند یک جنگ مذهبی را راه‌اندازی کرده و بگویند مسئله انتقام داخلی بوده است اما به فضل الهی برغم برنامه‌ریزی چند ساله به سد هوشمندی و هوشیاری فرزندان ملت ایران برخورد و قبل از اقدام در تور اطلاعاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفتند.

 

*** پیاده کردن طرح شوم دشمن در ایام فاطمیه

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه آنها تلاش کردند حتی این تیم را برای آموزش از ایران به کشورهای همسایه بردند تا با هزینه‌های زیاد آماده و برای اجرای عملیات به داخل اعزام کنند، گفت:

اعضای این تیم پس از دستگیری گفتند می‌خواستیم عملیات ایام فاطمیه را به ایام محرم، تاسوعا و عاشورا بیاوریم تا با ترور سردار سلیمانی اتفاق بزرگی را برای بر هم زدن اوضاع داخلی و افکار عمومی رقم زنیم.

طائب افزود: اما با الطاف الهی و کار دقیق و هوشمندانه اطلاعاتی با دستور سردار فرمانده محترم کل سپاه قبل از تاسوعا و عاشورا موفق شدیم با دستگیری این تیم سه نفره توطئه و برنامه‌ریزی چند ساله سرویس‌های عبری ـ عربی برای ارتکاب چنین جنایتی را خنثی و با شکست مواجه سازیم.

 

*** موفقیت سربازان گمنام امام زمان و ناکامی رژیم صهیونیستی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان اطلاعات سپاه در پایان اظهار کرد:

این‌ها آنقدر به موفقیت طراحی و عملیات خود اطمینان داشتند که حتی وزیر خبیث رژیم صهیونیستی مدتی قبل اظهار کرده بود که ما سردار سلیمانی را ترور می‌کنیم اما به یاری خداوند نتوانستند و سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه موفق به دستگیری تیم و خنثی‌سازی توطئه شدند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول