کد خبر:103345
پ
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص):

سهم ۳۵ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در تولید بنزین کشور

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) از سهم ۳۵ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در تولید بنزین کشور خبر داد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) از سهم ۳۵ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در تولید بنزین کشور خبر داد.

 

*** سهم ۳۵ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در تولید بنزین کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سعید محمد در برنامه‌ای تلویزیونی، اظهار داشت:

قرارگاه در حوزه‌های فنی و مهندسی فعال است بخصوص در طرح‌های نفت، صنایع و معادن، فعالیت‌های حمل و نقلی در آزادراه‌ها و خطوط ریلی، در خطوط انتقال نفت و گاز و آب، اسکله و بندرسازی نقش دارد و توانسته است دانش فنی‌بومی را در آن‌ها پیاده کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در ادامه با بیان اینکه قرارگاه مالک طرح‌ها نیست، گفت: ۳۵ درصد از بنزین کشور، ۲۰ درصد گازشیرین کشور، ۲۲ درصد گازوئیل ایران توسط قرارگاه تولید می‌شود.

وی افزود: ستاره خلیج فارس بعنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گاز جهان نیز با طراحی‌های خوب ۱۴۶ هزار بشکه در روز از هرکدام از فاز‌ها تولید میکند. در زمان بحث تحریم بنزین در ۸ سال گذشته، قرارگاه با همکاری وزارت نفت توانست، خرید‌ها را به سمت شرکت‌های ایرانی ببرد.

محمد گفت: طراحی پالایشگاه‌های میعانات گازی نیز به وسیله قرارگاه خاتم انجام شد. اجرا و طراحی پروژه صددرصد ایرانی است و تجهیزات را ۷۰ درصد ایرانی کردیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: طراحی ۶ فاز پارس جنوبی نیز به وسیله قرارگاه طراحی شد که به افزایش برداشت و فشار گاز کمک می‌کند تا برداشت‌های بهتری داشته باشیم.

 

*** رضایت دولت و رهبری از این قرارگاه

 

وی درباره خودکفایی بنزین تصریح کرد: با توجه به ۱۰۵ میلیون لیتر تولید بنزین و مصرف ۸۵ میلیون لیتر در روز، حدود ۲۰ میلیون لیتر روزانه مازاد تولید داریم که با توجه به این عدد، به کشور صادرکننده بنزین تبدیل شده‌ایم و همچنین توانسته‌ایم گازوئیل را به راحتی صادر کنیم.

فرمانده قرارگاه خاتم درباره آزادراه تهران- شمال نیز گفت:

این قرارداد در ابتدا با بنیاد مستضعفان و جانبازان بسته شد و با توجه به مشکلات زیست محیطی و راه‌ها و تونل‌های زیاد، این پروژه زمان بر شد و یک نوبت از قرارگاه خواسته شد کمک کنیم، اما مجدد بر اساس تصمیم وزارت راه و شهرسازی، پروژه به بنیاد مستضعفان واگذار شد.

وی در ادامه درباره تعامل با دولت و قوای دیگر در نظام گفت: امروز رهبر انقلاب از قرارگاه خاتم به خوبی یاد کردند که موجب روحیه مضاعف شد. ما بازوی امین دولت هستیم و هرجا از قرارگاه خواسته شده است کمک کرده‌ایم و با ورود خود، خلاء‌ها و پروژه‌های ناتمام را تکمیل کرده‌ایم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود:

دولت‌های مختلف از قرارگاه رضایتمندی داشته‌اند و امروز نیز با توجه به وضع کشور و اوج تحریم‌ها بزرگترین پروژه‌های اقتصادی کشور مثل ستاره خلیج فارس، ۴ فاز پارس جنوبی، آزادراه‌ها و مترو و بخش فولاد و مس را با تعامل و ظرفیت‌سازی خوب به بهره برداری رسانده‌ایم.

 

*** ساخت جزیره مصنوعی در جزیره کیش

 

وی تصری کرد: ۵ هزار پیمانکار و مشاور و طراح با قرارگاه درحال همکاری و تعامل هستند و سعی کرده ایم به بدنه فنی مهندسی کشور کمک کنیم.

فرمانده قرارگاه درباره ساخت جزیره مصنوعی در جزیره کیش نیز گفت:

مجموعه پست اسکله‌ای در کیش احداث کردیم که با توجه به عمق کم آب امکان پهلوگیری به کشتی‌های تفریحی را می‌دهد. لایروبی بندر و احیای پست اسکله‌ها به قرارگاه سپرده شد و موضوعات زیست محیطی نیز در دست انجام است.

وی درباره محرومیت زدایی‌ها نیز با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار طرح عمرانی، بهداشتی فرهنگی در روستا‌ها اجرا کرده‌ایم افزود:

۶۰۰ واحد مدرسه و حوزه علمیه، ۲۵۰ کتابخانه، ۶۵۵ خانه بهداشت، هزار و ۶۶۵ کیلومتر جاده روستایی ۳۷۷ دهانه پل، مجموعه پروژه‌هایی است که قرارگاه توانسته است خدمت‌رسانی کند و درکنار آن حدود ۱۰۰ هزار بسته معیشتی، ۱۲۰ هزار بسته لوازم التحریر و ۱۲۰۰ بسته جهیزیه نیز توزیع کرده‌ایم.

 

*** واگذاری ۸۰ درصدی پروژه‌ها به بخش خصوصی

 

فرمانده قرارگاه در ادامه درباره تعامل با بخش خصوصی گفت:

سال ۹۸ از ۶۳ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور فقط ۲۴۲۰۰ میلیارد تومان به قرارگاه اختصاص یافت که نشان میدهد فضا برای بخش خصوصی باز است.

وی افزود: قرارگاه با تامین مالی پروژه‌ها بیش از ۸۰ درصد پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرده است به گونه‌ای که می‌توان گفت: رفیق بخش خصوصی هستیم نه رقیب آن.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، اظهار داشت:

سپاه تمام قد در کشور حضور دارد چه در بخش نظامی و اقتدار و چه در داخل با تمام توان، خدمت‌رسانی کرده است و تحول در حوزه اقتصادی و مقابله با تحریم‌های دشمن نیازمند برخورداری از روحیه جهادی و انقلابی است و سپاه با رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی و صیانت از امنیت و آرامش ملت ایران به ایفای نقش موثر می‌پردازد، مدیریت جهادی با مطالعه دقیق، ضعف‌شناسی می‌کند و با برنامه‌ریزی دقیق، ارزش افزوده بالایی را برای کشور به ارمغان می‌آورد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید