کد خبر:103540
پ
وزیر اقتصاد
وزیر اقتصاد:

رتبه‌بندی بانک‌ها از نظر اجرای حاکمیت شرکتی و استقرار بانکداری دیجیتال

وزیر اقتصاد از رتبه‌بندی بانک‌ها از نظر اجرای حاکمیت شرکتی و استقرار بانکداری دیجیتال خبر داد.

وزیر اقتصاد از رتبه‌بندی بانک‌ها از نظر اجرای حاکمیت شرکتی و استقرار بانکداری دیجیتال خبر داد.

 

*** رتبه‌بندی بانک‌ها از نظر اجرای حاکمیت شرکتی و استقرار بانکداری دیجیتال

 

به گزارشخبرگزاری سروش، فرهاد دژپسند در جلسه با مدیران عامل بانک‌های دولتی، اظهار داشت:‌ افزایش شفافیت، افزایش کارآمدی و مدیریت درست هزینه‌های بانک‌‌ها، منوط به استقرار بانکداری دیجیتال و همچنین اجرای کامل و موثر حاکمیت شرکتی شامل تفکیک مدیرعامل از رئیس هیات مدیره، تشکیل هیات عامل و تشکیل کمیته‌های هیات مدیره است.

وی اظهار داشت: مقرر شده معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد، بانک‌ها را از منظر اجرای حاکمیت شرکتی و استقرار بانکداری دیجیتال مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار دهد.  

 

*** واگذاری شرکت‌های تابعه غیربانکی به بخش خصوصی

 

وزیر اقتصاد در ادامه، عزم و اراده جدی بانک ‌ها در واگذاری اموال مازاد و شرکت‌های تابعه، اموال تملیکی و همچنین تعدیل شعب بانک‌ها را از اولویت‌های نظام بانکی برشمرد و گفت:

واگذاری شرکت‌های تابعه غیربانکی به بخش خصوصی با استفاده از ساز وکارهای شفاف ارزیابی، ارزش‌گذاری و از طریق بورس انجام می‌شود.

دژپسند خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد در این زمینه که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و قانونگذار است، حمایت های لازم را از بانک‌ها انجام می‌دهد.

 

*** لزوم حمایت بانک‌ها از بخش‌های مختلف اقتصاد

 

وی یادآور شد: ساز وکار پیش بینی شده برای آگاهی همه متقاضیان از دارایی‌های مازاد بانک‌ها توسط وزارت اقتصاد تدوین و به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

به گزارش خبرگزاری سروش وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود:‌ مقرر شده ارائه شیوه‌های مولدسازی اموال مازاد، تملیکی و تسهیل واگذاری این واحدها به منظور فعال‌سازی، احیا و افزایش اشتغال این بخش‌ها در دستور کار قرار گیرد همچنین از بانک‌ها میخواهم همچون گذشته حمایت‌های لازم را از بخش‌های مختلف اقتصادی و به‌ویژه بخش تولید به‌عمل آورند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید