کد خبر:103632
پ
قرارگیری ماهواره‌ای
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش افتتاحیه هفته جهانی فضا:

جوانان ما در پشت درهای بسته تحریم آمریکا نمی‌مانند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش افتتاحیه هفته جهانی فضا، از پشت دیوار تحریم نماندن جوانان ایرانی گفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش افتتاحیه هفته جهانی فضا، از پشت دیوار تحریم نماندن جوانان ایرانی گفت.

 

*** اعزام فضانورد ایرانی را به فضا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا ضمن اشاره به قرارگیری ماهواره‌ای با دقت تصویربرداری یک متر در مدار تا سال ۱۴۰۰، اظهار داشت:

تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است تا فضانورد ایرانی را به فضا اعزام کنیم و در همین راستا رابطه‌ ما با سایر کشورها در حال توسعه است و جمهوری اسلامی ایران در سال‌های آینده روند رو به رشدی در حوزه فضانوردی خواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به بی‌توجهی نسبت به فضا، بیان داشت:

امروزه ما درگیر مسائلی چون زیست محیطی، بوروکراسی هستیم و فراموش کرده‌ایم که سهمی در فضا داریم و آنقدر به صنایع فرسوده پرداختیم که صنعت فضایی از خاطر ما رفته است.

وزیر ارتباطات هفته جهانی فضا را فرصتی ارزشمند برای پرداختن به حوزه فضایی دانست و یادآور شد: دو سال قبل که ما فعالیت خود را با شعار “توسعه کاربردهای فضایی” آغاز کردیم، بسیاری ما را مسخره کردند؛ ولی امروزه می‌بینیم که استارتاپ‌های فضایی به واسطه تلاش‌های سازمان فضایی در حوزه توسعه صنایع فضاپایه رشد خوبی را دارند.پ

 

*** جوانان ما در پشت درهای بسته تحریم آمریکا نمی‌مانند

 

آذری جهرمی با اشاره به توسعه فناوری‌های فضایی در مسائل زیست محیطی، خاطرنشان کرد:

صرفه‌جویی‌ حاصل شده از بکار بردن فناوری فضایی در برآورد سیل، به اندازه کل سرمایه‌گذاری ما در صنعت فضایی نیست؛ اما این دستاورد از جمله فناوری‌هایی بوده است که برخی به آن می‌خندیدند، ولی امروز عملیاتی شده است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ما با همکاری سایر کشورها فضانورد ایرانی به فضا ارسال خواهیم کرد، اظهار کرد: این نوع تفکر و نگاه به صنعت فضایی است که حسادت کشور آمریکا را بر می‌انگیزاند.

وی همچنین به تحریم شدن سه مجموعه فضایی ایران از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت:

آیا جلوگیری از سیل و کاهش بلایای طبیعی و حفظ محیط زیست از جمله فعالیت‌های غیر مجاز بین‌المللی است. ولی جوانان ما در پشت درهای بسته تحریم آمریکا نمی‌مانند.

 

*** توصیه وزیر ارتباطات به رئیس‌جمهور آمریکا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان با بیان اینکه  توصیه‌ای مشفقانه به رئیس‌جمهور آمریکا دارم، گفت:

در ۱۴۰۰ سال قبل فردی با شقاوت بیشتر و خودبزرگ‌بینی بیشتری نسبت به ترامپ به نام یزید ابن معاویه در تاریخ وجود داشت و پاکترین و شریف‌ترین انسان روی زمین را به شهادت رساند و  توصیه من به رئیس‌جمهور آمریکا این است که ماهواره‌های خود را به کار بیندازد و مسیر نجف به کربلا را با دقت ببیند و بداند که سرانجام وی نیز همانی است که یزید دچارش شد. 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید