کد خبر:103736
پ
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ایجاد بستری سازنده در فضای مجازی از اهداف کودک آنلاین بود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد بستری سازنده در فضای مجازی را از اهداف کودک آنلاین دانست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد بستری سازنده در فضای مجازی را از اهداف کودک آنلاین دانست.

 

***ایجاد بستری سازنده در فضای مجازی از اهداف کودک آنلاین 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه بازدید از مرکز شتاب‌دهنده تخصصی محتوای کودک جشنواره کودک آنلاین، اظهار داشت:

اولین برنامه‌ای که در وزارت ارتباطات ارائه کردم بحث اینترنت کودک و ایجاد یک اکو سیستمی مخصوص کودکان در فضای مجازی بود، موضوعی که از آن زیاد صحبت می‌شد اما در عمل چیزی از آن وجود نداشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: دوستان خوبی ازجمله دبیر جشنواره کودک آنلاین که صاحب ایده است و همکارانی که کمک کردند تا این ایده را پرورش دهند، در این مسیر کمک‌رسان بودند.

وی تصریح کرد:

هدف  از برگزاری جشنواره کودک آنلاین این بود که یک محیط خوب، شاداب، جذاب، آموزنده، سرگرم‌کننده و هم‌چنین بستری سازنده را برای فرزندان خود در فضای مجازی که فضایی پر از تهدیدات، مخاطرات و نگرانی‌هاست ایجاد کنیم.

 

*** ورود اثری جدید در ۲۵ آبان ماه

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطاعات با تأکید بر اینکه برگزاری این جشنواره ثابت کرد که اگر بخواهیم می‌توانیم در این کشور کار کنیم ، گفت:

در کشور بعضی از کارها که در فضای مجازی انجام می‌گیرد که اول بر مبنای کاسبی است، یعنی اول سهم و زمین را تقسیم می‌کنند که چه کسی کجا بنشیند و در ادامه پول‌های کلانی را از بیت‌المال هزینه می‌کنند و در نهایت نیز هیچ اتفاقی نمی‌افتد. 

آذری جهرمی افزود: جشنواره کودک آنلاین از این قسم کارها نبود و نیامده‌ایم سهم و زمین را تقسیم کنیم، از ابتدا نیز گفتیم که هرکسی که می‌خواهد این جشنواره را برگزار کند آماده واگذاری هستیم،

وزیر ارتباطات ادامه داد: با برگزاری این جشنواره آنچه وسط آمد ایده، خلاقیت و همت جوانان کشور بود و آنچه ما باید انجام می‌دادیم کمک برای برداشتن موانع جلوی پای جوانان بود و قطعا ایده این جوانان به‌زودی شکوفا خواهد شد و آن‌ها برای خودشان بازار ایجاد خواهند کرد.

وی تصریح کرد: آبان ماه ۲۵ اثر جدید وارد بازار محتوای حوزه کودک و نوجوان خواهد شد که هرکدام از آن‌ها مخاطب خاص خودش را جذب و بازار خودشان را پیدا خواهند کرد و برای خودشان ایجاد اشتغال و برای جامعه ایجاد فرهنگ می‌کنند و آموزه‌هایشان را می‌توانند انتقال دهند.

 

***مخاطبان تولیدات جشنواره کودک آنلاین فرامرزی خواهند بود

 

آدری جهرمی تأکید کرد: مخاطبان تولیدات جشنواره کودک آنلاین فرامرزی خواهند بود، پس جشنواره کودک آنلاین یک کار خوب و ارزشمندی است که با زحمت همه دوستان در حال به ثمر نشستن است، امروز دیدم که میوه‌های کودک آنلاین آماده برداشت و مورداستفاده قرار گرفتن توسط جامعه است.

آذری جهرمی در ادامه با تأکید بر اینکه نباید نگران فازهای بعدی این جشنواره بود خطاب به دبیر جشنواره کودک آنلاین، گفت:

در طول این مسیر برای ما دست‌اندازهایی بر سر راه ما قرار گرفتند و شاهد بودید که چقدر برای ما حاشیه ایجاد کردند، اما چون احساس کردیم فرمایش رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت تولید محتوا در فضای مجازی روی زمین‌مانده، برای رضای خدا و برای آینده فرزندان کشورمان در این مسیر گام برداشتیم.

وی افزود: نگران دوره‌های بعدی این جشنواره نیستم، فصل دوم این جشنواره را با قوت ادامه دهید و مطمئن باشید که با حمایت‌های مردمی این مجموعه رشد فاخری خواهد داشت.

 

*** بازدید وزیر ارتباطات از شتاب‌دهنده کودک آنلاین

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در ساختمان شتاب‌دهنده کودک آنلاین از نزدیک با ایده‌پردازان، نویسندگان، طراحان انیمیشن، داوران کودک و نوجوان و منتورهای اولین جشنواره کودک آنلاین دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمدجواد آذری جهرمی در این بازدید سه‌ساعته با صاحبان ایده‌های برگزیده گفت‌وگو و از نزدیک با دغدغه‌های این هنرمندان و مراحل پیشرفت کار آنان آشنا شد.

وزیر ارتباطات در این مراسم با داوران کودک و نوجوان که از اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان بودند گفت‌وگو کرد و دلایل انتخاب آثار برگزیده توسط آنان را جویا شد.

 

*** شکل گیری ۲۵ ایده در نخستین جشنواره 

 

اولین جشنواره کودک آنلاین از اواخر آبان ماه سال گذشته با هدف ارتباط میان حلقه‌های تولید محتوا در فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان در دو بخش فیلم‌های کوتاه و وب سری با ارسال یک هزار ۱۲۰ ایده و فیلم آغاز به کار کرد.

با انتخاب هیئت‌داوران ۲۵ ایده در مرحله دوم انتخاب شد که نخستین جشنواره وب سری و اولین شتاب‌دهنده تولید محتوای فارسی کودک و نوجوان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور با این ایده‌ها شکل گرفت.

 

*** افزایش سهم تولید محتوای فارسی در فضای مجازی

 

پیش‌بینی دست‌اندرکاران جشنواره این است که با راه‌اندازی این جشنواره و ارتباط بین حلقه‌های محتوا، سهم تولید محتوای فارسی در فضای مجازی از دو درصد به چندین برابر افزایش پیدا می‌کند.

وزارت ارتباطات به‌عنوان حامی معنوی این جشنواره، فضاهای اشتراکی را در اختیار ایده‌ها قرار داد.

در این جشنواره، برای هر ایده برگزیده یک تیم ۱۰ نفره تشکیل شد و درنهایت ۲۵۰ نفر به‌طور مستقیم درگیر ساخت ایده‌ها شدند.

امکانات، تجهیزات و سرمایه لازم توسط بخش خصوصی در اختیار صاحبان ایده قرار گرفت و منثورهای تخصصی در طول پنج ماه آن‌ها را راهنمایی کردند و در تیرماه قسمت‌های اول از هر ایده ساخته شد و برای نظرخواهی، ایده‌های ساخته‌شده در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان شرکت داده شدند که با شگفتی، تمام جوایزو ب سری این جشنواره را ایده‌های شتاب‌دهنده کودک آنلاین به خود اختصاص داد.

 

*** تقدیر از ۹۰ منتخب فیلم جشنواره 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است، در مراسم پایانی جشنواره کودک آنلاین برای هرکدام از ۲۵ وب سری منتخب، دو فصل ۱۰ قسمتی ساخته می‌شود که در کنار استفاده منثورهای تخصصی از منثورهای تجاری‌سازی، پخش و تولید صنایع مجاور و فرهنگی هم بهره‌مند‌ می‌شوند تا این ایده‌ها پس از خروج از مرحله اولیه تولید بتوانند اشتغال آفرینی و درآمدزایی داشته باشند. همچنین در این مراسم از بین ۹۰ منتخب فیلم این جشنواره نیز تقدیر می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید