کد خبر:103686
پ
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی:

کمبود ۱۰۸ هزار معلم در سراسر کشور مشکل اساسی در نظام تعلیم و تربیت

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی کمبود ۱۰۸ هزار معلم در سراسر کشور را مشکل اساسی در نظام تعلیم و تربیت دانست.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی کمبود ۱۰۸ هزار معلم در سراسر کشور را مشکل اساسی در نظام تعلیم و تربیت دانست.

 

*** کمبود ۱۰۸ هزار معلم در سراسر کشور مشکل اساسی در نظام تعلیم و تربیت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت:

نمایندگان در این نشست سوالاتی را در مورد نظام رتبه‌بندی فرهنگیان، پاداش پایان خدمت، تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش، وضعیت مدارس غیراستاندارد، معلمان حق‌التدریس، خرید خدمات و پیش‌دبستانی‌ها، کیفیت آموزش در وزارت آموزش و پرورش، رسیدگی به وضعیت آموزشگاه های خصوصی که در کشور تحت عنوان کمک آموزشی فعالیت می‌کنند و ضربات زیادی را به نظام تعلیم و تربیت زده‌اند، مطرح کردند.

وی بیان کرد: ضعف دستگاه‌های کمک‌رسانی به هنرستانی‌ها و کاهش درصد هنرستان‌ها در کشور، تقویت دانشگاه فرهنگیان و پرورش نیروی انسانی از دیگر مسائلی بودند که نمایندگان عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح کردند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود:

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال نمایندگان در رابطه با زیر نظام‌های تعلیم و تربیت توضیح داد و به کمبود ۱۰۸ هزار معلم در سراسر کشور اشاره کرد که مهم‌ترین مشکل اساسی در نظام تعلیم و تربیت محسوب می‌شود.

 

*** تقویت مدارس دولتی از برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش

 

حاجی بابایی با بیان اینکه از برنامه‌های خوب وزیر آموزش و پرورش تقویت مدارس دولتی است، ادامه داد:

همچنین بنا بر اعلام حاجی میرزایی کمیته‌هایی جهت رصد و بررسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایجاد شده تا گزارش‌های لازم را بدهند.

وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش در این نشست  پیرامون نظام رتبه‌بندی معلمان پاسخی نداد اما در مورد پرداخت پاداش پایان خدمت، اعلام کرد که تا پایان سال ۹۷ پرداخت شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:

نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که با توجه به اعلام وزیر آموزش و پرورش مبنی بر کمبود ۱۰۸ هزار نیروی انسانی، بررسی‌ها نشان می‌دهد که کمبود نیروی انسانی بیش از ۲۰۰ هزار نفر است و در سراسر کشور این مشکل کاملا مشهود است. راهکارها برای حل این مشکل تقویت دانشگاه فرهنگیان و افزایش دانشکده‌ها است. نظام تعلیم و تربیت باید تعداد کافی معلم در اختیار داشته باشد و با توجه به اینکه مطالبات فرهنگیان مورد سوال اعضای فراکسیون قرار گرفت اما در توضیحات وزیر آموزش و پرورش زمان مشخصی برای این پرداخت‌ها بیان نشد، همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا مطالبات فرهنگیان و پاداش پایان خدمت سال ۹۸ را پیگیری کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید