کد خبر:103670
پ
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی :

وظیفه سازمان نظام پزشکی در زمینه نصب کارتخوان در مطب پزشکان انجام شده است

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی وظیفه سازمان نظام پزشکی در زمینه نصب کارتخوان در مطب پزشکان را انجام شده دانست.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی وظیفه سازمان نظام پزشکی در زمینه نصب کارتخوان در مطب پزشکان را انجام شده دانست.

 

*** وظیفه سازمان نظام پزشکی در زمینه نصب کارتخوان در مطب پزشکان انجام شده است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد جهانگیری درباره نقش سازمان نظام پزشکی در زمینه نصب کارتخوان در مطب پزشکان، اظهار داشت:

بقیه موارد در زمینه کارتخوان بر عهده قانون‌گذار است که مسیر آن طی می‌شود. وظیفه سازمان نظام پزشکی و جامعه پزشکی انجام شده است.

وی ادامه داد: در این زمینه وظیفه دستگاه‌ها بر اساس قانون مشخص است و سازمان نظام پزشکی وظیفه خود را در این زمینه اجرایی کرده است، وظیفه ما بر اساس قانون، همکاری جهت اطلاع‌رسانی بوده که این کار به نحو لازم انجام شده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی، بیان کرد: قرار است کارگروهی نیز با سازمان امور مالیاتی داشته باشیم تا موارد مختلف را پیگیری کرده و بازخورد آن را اعلام کنیم اعضای این کارگروه شکل گرفته، اما هنوز جلسه تشکیل نشده است. پس از تشکیل این کارگروه، بازخوردها به اطلاع می‌رسد.

 

*** استفاده تنها ۲۵ پزشکان از کارتخوان

 

یحیی کمالی‌پور، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی پیش از این در رابطه گفته بود:

مجلس قانون الزام پزشکان به استفاده از کارتخوان را تصویب کرد، اما در نهایت سازمان امور مالیاتی نتوانست پزشکان را ملزم به استفاده کند و تنها ۲۵ درصد آنها از کارتخوان استفاده کردند.

رئیس نظام پزشکی تهران در نامه‌ای به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواست که بند مربوط به پایانه‌های فروشگاهی که در قانون بودجه ۹۸ آمده بود، در قانون بودجه سال ۹۹ تصویب نشود. پیوندی در این نامه نوشت: وضع بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ و ایجاد تبعیضی ناروا بین تعرفه‌های جامعه پزشکی با سایر صنوف و تصویب مقررات مالیاتی سخت‌گیرانه می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور موجبات دلسردی را برای خدمت به آحاد جامعه از سوی پزشکان فراهم آورد. نظر به این‌که در آستانه تقدیم بودجه سال ۹۹ کل کشور به مجلس شورای اسلامی هستیم، مستدعی‌ است ضمن عدم تصویب مجدد بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ در راستای تعیین واقعی ارزش خدمات سلامت گام برداشته شود.

 

*** آیین‌نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ می‌گوید همه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین‌نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۴ اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید