کد خبر:103782
پ
طرح‌های آبرسانی
معاون اول رئیس‌جمهوری

اختصاص سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبرسانی در کشور

معاون اول رئیس‌جمهوری از اختصاص سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبرسانی در کشور خبر داد.

معاون اول رئیس‌جمهوری از اختصاص سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبرسانی در کشور خبر داد.

 

*** اختصاص سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبرسانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح طرح آبرسانی به بیرجند از محمدشهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مهار آب در مناطق مرزی کشور اظهار داشت:

سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبرسانی کشور از جمله مناطق روستایی اختصاص می‌یابد که در نوع خود بی‌سابقه است.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: اعمال فشار و تحریم‌های ظالمانه سران استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران با وحدت و همدلی مردم و در سایه تلاش شبانه‌روزی مسئولان اجرایی با شکست مواجه شده است.

وی ادامه داد: با وجود راه‌انداختن جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان، چرخه‌های توسعه کشور با قدرت در حرکت است و با همت و تلاش و پشتکار مسئولان، ایران اسلامی اکنون به کارگاه بزرگ برای توسعه و سازندگی کشور تبدیل شده است.

 

*** کارهای بسیار بزرگی در بخش آب و برق صورت گرفته است

 

جهانگیری با بیان اینکه امروز ایران به کارگاه اجرای طرح‌های بزرگ خدماتی و عمرانی تبدیل شده است ، افزود: هر هفته درنقاط مختلف کشور شاهد بهره برداری طرحی برای رفاه و توسعه هستیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از ظلم‌های بزرگی که در حق کشور، ملت، نظام و دولت شده و می شود، تبلیغات منفی در این زمینه است مبنی بر اینکه هیچ اقدام و طرح عمرانی در کشور انجام نشده، گفت:

متأسفانه با سیاه‌نمایی و در بوق و کرنا کردن این موضوع که وضع کشور خیلی بد است طوری جا انداختند که حتی مدیران دولتی از بیان تحولات و دستاوردها هراسان هستند.

وی بیان داشت: در بخش آب و برق طی سال‌های اخیر کارهای بسیار بزرگی در کشور صورت گرفته‌ که نتیجه آن برخورداری جمعیت زیادی در مناطق شهری و روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و کاهش خاموشی در کشور است.

 

*** توسعه روزافزون در بخش صنعت برق

 

وی با اشاره به توسعه روزافزون در بخش صنعت برق کشور گفت:

جمهوری اسلامی ایران اکنون به قطب تولید برق در منطقه تبدیل شده‌ است که با صادرات آن به برخی کشورهای منطقه، وجوه دریافتی از آن در راستای سازندگی کشور هزینه می‌شود.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به خاطره ای از پخش فیلمی از آبرسانی به روستایی در یکی از نشست های شورای عالی آب و تاسف حاضران از مشکلات مردم در این زمینه گفت: به واقع کار عمیقی انجام شد و تنها در سال ۹۵ نزدیک به سه هزار روستا از آب پایدار برخوردار شده‌اند و با موافقت رهبر معظم انقلاب در برداشت از حساب صندوق توسعه ملی این روند هر سال افزایش یافت و امروز میلیون ها نفر از روستاییان کشور از ‌آب سالم آشامیدنی برخوردارند.

وی  با اشاره به افتتاح طرح آبرسانی از محمدشهر به بیرجند گفت:

بیرجند شهری استراتژیک و راهبردی در شرق کشور است و نمی‌توان نسبت به آب آشامیدنی آن بی‌توجه بود، این طرح در شروع این سفر به بهره برداری رسید و امیدوارم بتوانیم در حل مشکلات و توسعه استان خراسان جنوبی گام های بلندتری برداریم.

 

*** نیازمند اجرای طرح‌های مهم و زیرینایی در خراسان جنوبی هستیم

 

معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: امیدواریم طرح‌های آبرسانی سازگار با مناطق کویری و نیمه خشک کشور نظیر خراسان جنوبی با قوت ادامه یابد زیرا آب نیاز اصلی توسعه است و باید برای تأمین و استفاده قطره قطره آن برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان اینکه باید برای توسعه خراسان جنوبی فکر جدی داشته باشیم بر احیای قنوات و سرمایه‌گذاری مطلوب در حوزه آب و فاضلاب استان تأکید و اظهار امیدواری کرد؛ با یکی شدن متولی آب و فاضلاب شهر و روستا شاهد حل مشکلات روستاها در این زمینه و کوچکتر و کارآتر شدن دولت در حوزه آب و فاضلاب شهر و روستا باشیم.

جهانگیری عنوان کرد: با اجرای طرح‌های مهم آبرسانی مشکل کمبود آب آشامیدنی بیرجند رفع‌ می‌شود و برای توسعه بیش از پیش خراسان جنوبی نیازمند اجرای طرح‌های مهم و زیرینایی هستیم.

 

*** طرح آبرسانی از محمدشهر به بیرجند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است، طرح آبرسانی از محمدشهر به بیرجند با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و این طرح با هدف تامین ۶۵۰ لیتر بر ثانیه آب برای شهر بیرجند از سال ۱۳۹۴ آغاز شد و تا افق ۱۴۰۴ تامین آب را انجام می‌دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول