کد خبر:103907
پ
ترور فرمانده قدس سپاه
دادستان عمومی و انقلاب کرمان:

تیم طرح ترور فرمانده قدس سپاه به اتهام محاربه محاکمه می‌شوند

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از محاکمه تیم طرح ترور فرمانده قدس سپاه به اتهام محاربه خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از محاکمه تیم طرح ترور فرمانده قدس سپاه به اتهام محاربه خبر داد.

 

*** تشریح جزئیات طرح ترور فرمانده قدس سپاه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دادخدا سالاری در تشریح جزئیات طرح ترور فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت:

باتوجه به اشراف کامل اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه و با احکام و دستورات قضائی تمامی عناصر اصلی و محوری تیم ترور، همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی ظرف کمتر از ۱۰ ساعت در چندین نقطه مختلف مورد ضربه قرار گرفتند و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه این پروژه صرفا در مرحله طراحی باقی نمانده بود افزود:

تمامی عملیات اجرایی این پروژه از قبیل جذب جاسوس، آموزش آنان، تهیه سلاح و مهمات و مواد منفجره و وسایل و تجهیزات ارتباطی و نظامی در سطح وسیع و گسترده تهیه و از سوی پشتیبانان طرح از طریق یکی از مرزها به داخل کشور منتقل و آماده بهره‌برداری بود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان بیان داشت: سازمان اطلاعات سپاه از ۶ ماه قبل از دستگیری اعضای این تیم ترور در شهریور ماه سال جاری،  اقدامات و فعالیت‌های این تیم را در خارج و داخل کشور به صورت شبانه روزی مورد رصد اطلاعاتی قرار می‌داده است.

 

*** محاکمه تیم طرح ترور فرمانده قدس سپاه به اتهام محاربه 

 

وی ادامه داد: اعضای تیم پروژه ترور فرمانده قدس سپاه به اتهام مشارکت در اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، محاربه و کمک به سرویس های اطلاعاتی کشورهای بیگانه و متخاصم تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.

سالاری تصریح کرد: در پی ناکامی‌های مکرر مثلث شوم عبری، عربی و آمریکایی در منطقه خاورمیانه در جهت ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جبهه کفر و نفاق در اتاق‌های فکر مشترکشان به سراغ پروژه جدیدی با نیت شوم از هم گسستن اتحاد فی ما بین جوامع جهان اسلام رفته و طرح ترور سردار سلیمانی را ‌به عنوان روشن نمودن فتیله انفجار بزرگ آن هم در ایام فاطمیه و یا عاشورای حسینی در دستور کار سرویس های مشترک استکبار قرار گرفته بود.

 

*** هدف ترور ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی بوده است

 

دادستان عمومی و انقلاب کرمان افزود: معاندان با انجام این ترور قصد ایجاد اختلاف و شروع جنگ داخلی بین جامعه متحد اهل تسنن و شیعه را داشتند و از سوی دیگر با این اقدام می خواستند جنگ خانمان سوز عرب و عجم را بر افروخته  و با این ترور در جهان اسلام بین برادران شیعه و سنی اختلاف بزرگ و تاریخی بوجود آورند.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بیان کرد: یکی دیگر از اهداف این عملیات این بود تا جبهه مقاومت جهان اسلام را زمین‌گیر و دچار شکست نمایند.

وی با قدردانی از مجاهدت های خاموش و چندین ماهه و شبانه‌روزی سازمان اطلاعات سپاه در کشف و خنثی سازی این طرح پیچیده ضد امنیتی گفت: اجرای این پروژه می توانست ضربه ای بزرگ و جبران ناپذیری را نه‌ تنها بر ارکان ساختاری و امنیتی کشور بلکه بر جهان اسلام وارد نماید که با عنایت حضرت ولی عصر (عج) این پروژه با شکست مواجه گردید.

 

*** اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دادستان عمومی و انقلاب کرمان در پایان اظهار کرد:

نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمدن بزرگ اسلامی تحت زعامت و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و در سایه توجهات و عنایات خاصه حضرت صاحب الامر از گردنه‌های سخت و موانع سر راه به خوبی عبور کرده و اکنون مقتدرانه بر قلعه فتح و نصرت ایستاده است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید