کد خبر:103920
پ
وزیر ارتباطات ایران

دیدار وزیر ارتباطات ایران با وزیر حمل‌ونقل و فناوری‌های پیشرفته ارمنستان

 وزیر ارتباطات ایران در ادامه سفر خود به ایروان با وزیر حمل‌ونقل و فناوری‌های پیشرفته ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

 وزیر ارتباطات ایران در ادامه سفر خود به ایروان با وزیر حمل‌ونقل و فناوری‌های پیشرفته ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

 

*** دیدار وزیر ارتباطات ایران با وزیر حمل‌ونقل و فناوری‌های پیشرفته ارمنستان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آذری جهرمی در این دیدار با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان از دستور رئیس‌جمهوری برای دو برابر شدن حجم همکاری‌های دو کشور خبر داد و اظهار داشت: ایران و ارمنستان می‌توانند در زمینه‌های ترانزیت دیتا، حمایت از استارت‌آپ‌ها و نیز تأمین نیروی کار متخصص فرامرزی (outstaffing) با یکدیگر همکاری کنند.

وزیر ارتباطات با اشاره به توافقات انجام‌شده در سفر گذشته هاکوپ آرشاکیان به تهران، از وی خواست موضوع ایجاد پارک ویژه برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های ایرانی حوزه فناوری اطلاعات در ارمنستان را تسریع کرده و تفاهم‌نامه مربوطه در اسرع وقت به امضاء برسد تا شرکت‌های ایرانی بتوانند از معافیت‌ها و تسهیلات ویژه برای تجارت و کسب‌وکار در ارمنستان برخوردار شوند.

وزیر کابینه دولت دوازدهم همچنین به طرح‌های ترانزیت دیتا در منطقه اشاره کرد و جزئیات آن‌ها را با وزیر ارمنستانی مورد بحث و بررسی قرارداد.

 

*** ایران همکار و شریک مهم ارمنستان

 

آرشاکیان نیز در این دیدار با تشکر از آذری جهرمی برای سفر به ایروان، گفت:

در جریان بازدید خود از نمایشگاه ۲۰۱۹Digitech- از پاویون ایران دیدن کرده و با استارت‌آپ‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه آشنا شدم.

وی با تأکید بر اینکه ایران همکار و شریک مهمی برای ارمنستان در حوزه ارتباطات است، اعلام کرد:

منطقه آزاد «مغری» در نزدیک مرزهای ایران (منطقه آزاد ارس) می‌تواند به‌عنوان فضای مناسبی برای همکاری با ایران و ایجاد پارک ویژه برای شرکت‌های ایرانی در نظر گرفته شود.

یادآور می‌شود وزیر ارتباطات در بدو ورود خود به ایروان به‌اتفاق سایر وزرای شرکت‌کننده در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات، با نخست‌وزیر ارمنستان نیز دیدار و گفتگو داشت.

 

*** ۲۰ استارت‌آپ ایرانی در سفر به ارمنستان 

 

محمدجواد آذری جهرمی در رأس هیاتی متشکل از ۲۰ استارت‌آپ ایرانی به ارمنستان سفر کرد. شرکت در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (۲۰۱۹WCIT-)، حضور در نمایشگاه تخصصی کشور ارمنستان (۲۰۱۹Digi Tec Expo)، دیدار با نخست‌وزیر ارمنستان و وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان و سایر همتایان خارجی و رایزنی برای ایجاد بازار منطقه‌ای و بین‌المللی برای استارتاپ‌های ایرانی، از جمله اهداف سفر وزیر ارتباطات به ارمنستان است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نمایشگاه تخصصی Digi Tec ارمنستان از ۱۴ تا ۱۷ مهرماه ۹۸ در محل مجموعه کارن دمیرچیان ایروان و در حوزه‌هایی همچون سیستم‌ها و ابزار IT، راه‌حل‌های شبکه جهانی و نرم‌افزاری، امنیت سایبری، راه‌حل‌های ارتباط از راه دور و شبکه، تکنولوژی موبایل و اپلیکیشن‌ها، طراحی و انیمیشن، فناوری چندرسانه‌ای و بازی، راه‌حل‌های تکنولوژیک برای کسب‌وکار و آموزش فناوری در حال برگزاری است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید