کد خبر:103996
پ
سخنگو ارتش یمن
سخنگوی نیروهای مسلح یمن

شهادت ۲۰۵ نفر در دو ماه آگوست و سپتامبر

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از شهادت ۲۰۵ نفر در دو ماه آگوست و سپتامبر بر اثر حملات هوایی ائتلاف سعودی خبر داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از شهادت ۲۰۵ نفر در دو ماه آگوست و سپتامبر بر اثر حملات هوایی ائتلاف سعودی خبر داد.

 

*** شهادت ۲۰۵ نفر در دو ماه آگوست و سپتامبر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یحیی سریع با اشاره به شهادت ۲۰۵ نفر در ماه‌های آگوست و سپتامبر، اظهار داشت:  بدون توقف کامل حملات نمی‌توان از توقف جنگ حرف زد و بدون رفع محاصره و پایان رنج‌های ملت یمن امکان برقراری صلح میسر نیست.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: تعداد حملات دشمن در ماه‌های آگوست و سپتامبر به ۱۷۶۰ حمله رسیده است که بیشتر حملات به استان صعده بوده است.

وی اضافه کرد: حملات به استان‌های عمران، مآرب، الجوف، ذمار، الضالع بوده است و در مجموع  پس از طرح ابتکاری صنعا ۳۰۰ یورش انجام شده است که بر اثر آن شماری شهید و زخمی شده‌اند.

سریع با اشاره با بیان ایکه تعداد شهدا و مجروحین در ماه‌های آگوست و سپتامبر به ۳۷۱ نفر رسیده است، بیان داشت:

بیشتر شهدا در نتیجه حملات ددمنشانه جنگنده‌های ائتلاف سعودی شهید و زخمی شده‌اند که در این حملات ۲۰۵ نفر به شهادت رسیده و ۱۶۶ نفر زخمی شده اند. این حملات نشان می دهد که دشمن به صلح بهایی نمی‌دهد.

 

*** پاسخ قاطع نیروهای مسلح یمن به حملات

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن به هر اقدام خصمانه ای متناسب با حجم آن حتی اگر حمله هوایی باشد، پاسخ خواهند داد. پدافند هوایی ما با حملات هوایی اعم از جنگی و شناسایی مقابله خواهد کرد. مجموع موارد نقض از زمان آتش بس ۳۰۵۹۷ مورد بوده است. نیروهای ما مراکز حساس دشمن در ساحل غربی در واکنش به حملات به الحدیده هدف قرار داده اند.

سریع بیان کرد: در حملات ما ۱۰۰۰ کیلومتر مربع آزاد، ۵۰۰ خودرو نظامی منهدم، ۱۰۰۰ نفر کشته و ۲۰۰۰ نفر از نیروهای سعودی اسیر شده‌اند. نیروهای مسلح یمن بر مخفی نگه‌داشتن مکان نگهداری اسیران به منظور ممانعت از هدف قرار‌گرفتن آن‌ها از سوی دشمن اصرار دارد.

 

*** تعداد حملات نیروهای مسلح یمن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پایان اظهار داشت:

بیش از ۱۳۷ یورش در ماه‌های آگوست و سپتامبر از جمله ۱۲۱ حمله در جیزان و نجران و عسیر از سوی دشمن انجام شده است که با همه آن‌ها مقابله شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − یک =

کلید مقابل را فعال کنید