کد خبر:103902
پ
وزیر کشور
وزیر کشور:

سهم ۶ درصدی مهاجران افغان از هزینه‌های پرداختی این وزارتخانه

وزیر کشور از سهم ۶ درصدی مهاجران افغان از هزینه‌های پرداختی این وزارتخانه خبر داد.

وزیر کشور از سهم ۶ درصدی مهاجران افغان از هزینه‌های پرداختی این وزارتخانه خبر داد.

 

*** سهم ۶ درصدی منابع حمایتی برای مهاجران افغان از کل هزینه‌های پرداختی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست آکسکام(کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان) که درباره پناهندگان برگزار شد، اظهار داشت:

ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین خدمات را در عرصه پذیرایی، تسهیلات و کمک‌رسانی به افغانستانی‌های مقیم ایران که به عنوان مهاجر هستند، ارائه می‌کند.

وی  افزود: در نشست امروز نقش سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای اروپایی و سایر کشورهایی که باید در این مسیر خدمات‌رسانی و ارائه تسهیلات کنند، مطرح شد که متاسفانه همکاری بسیار پایینی وجود دارد. مثلا منابعی که برای افغانستانی‌های حاضر در ایران کمک می‌کنند، حدود ۶درصد کل هزینه‌های پرداختی است.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: اگر امنیت، آرامش، توسعه و اشتغال و صلح در افغانستان به وجود نیاید، امکان اینکه این موضوع به صورت ریشه‌ای حل شود، واقعا وجود ندارد و این وظیفه همه کشورهایی است که در عرصه بین‌المللی فعال هستند و باید ایفای نقش کنند.

 

*** لزوم نظارت بیشتر بر موضوع ورود غیرقانونی افغانستانی‌ها به ایران 

 

وی با اشاره به دیدرا خود با نماینده افغانستان در این نشست اظهارداشت:

در این دیدار مقرر شد دولت افغانستان بر موضوع ورود غیرقانونی افغانستانی‌ها به ایران کنترل بیشتری داشته باشد و ما نیز شرایط مطلوبتری را ایجاد کنیم تا با شناسایی مهاجران، حضور آنها به صورت قانونی و در مدت زمان مشخص باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه در این نشست مجموعه اقداماتی که ایران ظرف ۴۰سال گذشته برای افغانستانی‌ها انجام داده تشریح شد، گفت:

 این موضوع همواره مورد تقدیر و تشکر همه اعضای آکسکام بوده و امروز نیز بود ولی تنها تشکرکردن کافی نیست و باید آنها نیز نقش خودشان را ایفا کرده و حمایت‌های لازم را طبق مصوبات و کنوانسیون‌ها انجام دهند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ایران نقش خود را در منطقه به خوبی ایفا می‌کند و امیدواریم بقیه کشورها نیز این نقش را در حد مطلوبی ایفا کنند.

 

*** دیدار آینده وزیر کشور با مقام‌های عالی‌رتبه کشورهای افغانستان، پاکستان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر کشور به منظور شرکت در هفتادمین اجلاس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (اکسکام)   در ژنو به سر می‌برد و نشست اکسکام با حضور مقام‌های عالی رتبه کشورهای عضو از ۱۵ تا ۱۸ مهرماه ۹۸ در ژنو برگزار می‌شود و سخنرانی در اجلاس هفتادمین کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (اکسکام) و دیدار با مقام‌های عالی‌رتبه کشورهای افغانستان، پاکستان و کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از برنامه‌های وزیر کشور در این سفر خواهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + سه =

کلید مقابل را فعال کنید