کد خبر:103859
پ
پلیس هوشمند امین مردم
رئیس پلیس پایتخت:

دستگیری ۴۰۰ نفر در ۳۵ پرونده بزرگ اقتصادی

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۴۰۰ نفر در ۳۵ پرونده بزرگ اقتصادی خبر داد.

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۴۰۰ نفر در ۳۵ پرونده بزرگ اقتصادی خبر داد.

 

*** استفاده پلیس از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سردار حسین رحیمی در برنامه‌ای تلویزیونی، اظهار کرد:

عملا سال جدید کاری پلیس از ۱۶ مهر ۹۸ با شعار پلیس هوشمند، امین مردم، آغاز می‌شود و پلیش وظیفه دارد امنیت را در جامعه حکم‌فرما کند.

وی افزود: پلیس هوشمند یعنی حرکت سریع پلیس برای بهره‌گیری از خدمات هوشمند و آی‌تی برای ارائه خدمات نوین و بهتر؛ البته در حال حاضر پلیس از تمامی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استفاده می‌کند.

سردار رحیمی بیان کرد: پلیس امین مردم است و از نقطه صفر مرز تا قلب کشور امین و امانت‌دار مردم است.

وی ادامه داد: در مسیر خدمت‌رسانی و استقرار نظم امنیت و آرامش سر از پا نمی‌شناسیم و آنچه در توان داریم به میدان می‌آوریم.

 

*** پاک‌سازی و امن‌سازی برخی نقاط تهران

 

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: با اقدامات ساماندهی و انضباط بخشی در بیش از ۳۰ نقطه در تهران ضمن حمایت از مظلومین تلاش داریم فضا را برای مجرمین ناامن کنیم.

سردار رحیمی تشریح کرد: در شوش، مولوی، هرندی، دروازه غار و سایر نقاط شهر تهران گام‌های بزرگی را در زمینه پاک‌سازی و امن‌سازی این نقاط برداشتیم.

رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: در راستای امن‌تر کردن شهر و سخت‌کردن محیط برای مجرمین طرح‌های مختلفی را از جمله طرح‌های رعد را پلیس فرماندهی تهران بزرگ اجرا کرد.

 

*** بالغ بر ۳۵ پرونده بزرگ اقتصادی را به مرحله اجرا گذاشتیم

 

وی ادامه داد: طرح کاشف و صاعقه از سوی پلیس آگاهی در حال برگزاری است و طرح اقتدار که هدفش برخورد با مزاحمین نوامیس است از سوی پلیس امنیت وطرح بعد از سوی پلیس پیشگیری و طرح ظفر از سوی پلیس مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود که ۲۳۰ تقطه تهران در همین طرح ظفر پاکسازی کرد.

سردار رحیمی تصریح کرد: بالغ بر ۳۵ پرونده بزرگ و کلان اقتصادی را با همکاری دادستانی به مرحله اجرا گذاشتیم و با قاطعیت ۴۰۰ نفر از این افراد را دستگیر کردیم.

رئیس پلیس پایتخت افزود: بیش از ۱۳۰ درصد افزایش دستگیری مجرمین در فضای مجازی را داریم و در کنار این موارد اقدامات ایجابی و فرهنگ‌سازی را هم داشته‌ایم.

 

*** کاهش جرایم تهران در ۲ سال گذشته

 

وی گفت: در بخش مشاوره و مددکاری با ایجاد ۱۱ مرکز مشاوره در ۱۱ سرکلانتری و ۸۴ مرکز مددکاری توانستیم موارد لازم را توسط همکاران ارائه دهیم.

سردار رحیمی گفت: بر اساس رای و نظر مردم پلیس تهران رتبه برتر در بین دستگاه‌های خدمتگزار به مردم را برای دو سال متوالی کسب کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس پایتخت در پایان اظهار کرد: در دو سال گذشته سهم تهران از وقوع جرایم از ۲۹ درصد را به ۲۱ رساندیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید