کد خبر:103946
پ
۱۰۰ آقازاده و آقا با رانت از بورس تحصیلی برخوردار شده‌اند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

۱۰۰ آقازاده و آقا با رانت از بورس تحصیلی برخوردار شده‌اند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برخورداری ۱۰۰ آقازاده و آقا با رانت از بورس تحصیلی خبر داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برخورداری ۱۰۰ آقازاده و آقا با رانت از بورس تحصیلی خبر داد.

 

*** ۱۰۰ آقازاده و آقا با رانت از بورس تحصیلی برخوردار شده‌اند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمود صادقی با بیان این که ۱۰۰ آقازاده و آقا با رانت از بورس تحصیلی برخوردار شده‌اند، اظهار داشت:

رئیس قوه قضاییه با فساد علمی در دانشگاه‌ها برخورد کند که زمینه‌ساز فسادهای دیگر است.

متاسفانه در دولت گذشته در سال ۸۵ روال قانونی اعزام به هم خورد، مطابق تصمیم شورای مرکزی بورس تصمیم به عدم برگزاری آزمون گرفته شد و داوطلبان را خودشان انتخاب می‌کردند روال این بود که از میان دانشجویان نمونه در رشته‌های خاص افراد انتخاب شوند.

وی در ادامه گفت: بیش از سه سال از طرح این سوال می‌گذرد اما هنوز تبعات آثار زیان‌بار مربوط به استفاده از بورسیه‌ها گریبان‌گیر آموزش عالی و دانشگاه‌های کشور است.

این که امروز نمایندگان در لایحه مالیات بر ارزش افزوده ماده ۲۴ را درباره ایجاد زمینه جهت استخدام‌های خارج از روال عادی و قانونی حذف کردند بدان معنا است که مجلس با تبعیض و رانت مخالف است.

 

*** اعزام دانشجو به خارج از کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان با اشاره به مصوبه سال ۶۴ درباره اعزام دانشجو به خارج از کشور گفت:

طبق این مصوبه اعزام دانشجو به خارج از کشور برای ادامه تحصیل منوط به شرکت در آزمون سراسری اعزام بود که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شد با این روال هر کسی حق برابر برای شرکت در رقابت علمی را داشت تا از امتیاز بورسیه برخوردار شود درباره مربیان نیز باید حداقل سه سال سابقه خدمت داشته و حدنصاب امتیاز جدول ارتقا را کسب کرده و شرایط فعلی هم وجود داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید