کد خبر:103972
پ
نشست چهارجانبه
وزیر کشور:

جامعه جهانی باید به مسئولیت خود در قبال پناهندگان عمل کند

وزیر کشور، عمل‌کردن جامعه جهانی به مسئولیت خود در قبال پناهندگان را ضروری دانست.

وزیر کشور، بر لزوم عمل‌کردن جامعه جهانی به مسئولیت خود در قبال پناهندگان تاکید کرد.

 

*** نشست چهارجانبه ایران، افغانستان، پاکستان و کمیساریای عالی پناهندگان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست چهارجانبه ایران، افغانستان، پاکستان و کمیساریای عالی پناهندگان با بیان اینکه باید مساله‌پناهندگان آسیب شناسی و ریشه‌های مشکلات بررسی شود، اظهار داشت:

باید کمیته‌ای تشکیل شود که برنامه، شرح وظایف و تعهدات کشورهای مختلف را تهیه کند تا در زمان مشخص اجرا شود.

وی افزود: در صورتی که ارزیابی صحیح از کل منطقه وجود نداشته باشد، سیل پناهندگی و مهاجران جدید به سمت سایر کشورها ادامه خواهد داشت.

 

*** جامعه جهانی باید به مسئولیت خود در قبال پناهندگان عمل کند

 

تاکید کرد: باید نقش، نظرات و دیدگاه‌های کشورهای منطقه مدنظر قرار گیرد و در صورتی که ارزیابی صحیح از کل منطقه وجود نداشته باشد، سیل پناهندگی و مهاجران جدید به سمت سایر کشورها ادامه خواهد داشت.
وزیر کشور در پایان اظهار داشت: برگزاری نشست بدون نتیجه و برنامه و اقدام عملیاتی مورد نیاز منطقه به نتیجه ای نخواهد رسید و جامعه جهانی باید به مسئولیت بین‌المللی خود در قبال‌پناهندگان عمل کند، به طور مثال کل کمک‌های جامعه جهانی به ایران در امور پناهندگان ۶درصد هزینه‌های جاری هم نمی‌شود.

 

*** اولین نشست مجمع جهانی پناهندگان

 

سه کشور حاضر در این نشست اعلام کردند که نظرات کشورهای منطقه باید در نحوه ارائه کمک‌ها، برنامه‌ها و اقدامات دخیل شود و براساس موقعیت‌ها و واقعیت‌های منطقه، اقدامات؛ تعریف، کمک‌ها جذب و هزینه ها مدیریت شود.
همچنین باتوجه به اینکه اولین نشست مجمع جهانی پناهندگان برگزار و کشورهای متعددی در آن شرکت خواهند کرد، مقرر شد که وضعیت منطقه بررسی و برنامه کاری تدوین شود و چهار عضو این کمیته چهارجانبه واقعیت‌های منطقه و پناهندگان را برای جامعه جهانی توصیف کنند.

 

*** بررسی وضعیت جهانی پناهندگان

به گزارش خبرگزاری سروش، قرار است در اجلاس مجمع جهانی‌پناهندگان از تمامی کشورها دعوت شود تا ضمن بررسی وضعیت جهانی پناهندگان، کمک‌ها و پیش بینی‌های لازم برای بازگشت داوطلبانه آنان به کشورشان انجام دهند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید