کد خبر:104140
پ
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری:

تبدیل فرمانداری مرودشت از عادی به ویژه موجب توسعه این شهرستان می‌شود

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری تبدیل فرمانداری مرودشت از عادی به ویژه را موجب توسعه این شهرستان دانست.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری تبدیل فرمانداری مرودشت از عادی به ویژه را موجب توسعه این شهرستان دانست.

 

*** تبدیل فرمانداری مرودشت از عادی به ویژه، موجب توسعه می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسینعلی امیری ۱۷ مهر در حاشیه افتتاح پروژه‌های پارک دانشمندی و زمین‌چمن مصنوعی شهرداری مرودشت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

مرودشت شهری مهمی است و موقعیت خاصی در کشور، استان و دنیا دارد و یکی از ویژگی‌ها و ظرفیت های مرودشت وجود مجموعه میراث جهانی تخت‌ جمشید در این شهرستان است که حکایت از تمدن و فرهنگ ایرانیان دارد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، بیان کرد: دهم مهر ۹۸ در جلسه هیات دولت با تبدیل فرمانداری عادی مرودشت به فرمانداری ویژه موافقت شد که براساس این مصوبه سطوح سازمانی این شهرستان ارتقا می‌یابد و فرمانداری مرودشت به معاونت استاندار تبدیل و سطح ادارات بالاتر می‌آید.

امیری افزود: این مصوبه آثار اجتماعی و اقتصادی زیادی خواهد داشت که به مردم مرودشت تبریک می‌گویم.

وی در ادامه با اشاره به مسئولیت سابقش در استان فارس به عنوان رئیس کل دادگستری، تصریح کرد:‌

مسئولیت در استان فارس جزو بهترین دوران خدمت من بوده و خوشحالم امروز یک‌بار دیگر رونق و آبادانی و توسعه فارس بویژه شهرستان مرودشت را مشاهده می‌کنم.

 

*** افتتتاح پروژه‌هایی برای توسعه و رونق و پویایی 

 

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری بیان کرد: کمتر از ۲ ماه پیش به بخشی دیگر از استان فارس سفر داشتم و شاهد توسعه و رونق و پویایی زندگی در استان بوده و در چهار شهرستان استان پروژه‌هایی را افتتاح و کلنگ آغاز عملیات اجرایی برخی پروژه را به زمین زدیم.

امیری همچنین با اشاره به افتتاح پارک و زمین چمن در شهر مرودشت، افزود: راه‌اندازی پارک آثار مثبت زیادی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد که شاهد شور و نشاط مردم هستیم.
بوستان دانشمند در زمینی به مساحت ۳۳ هزار متر مربع با اعتباری بالغ ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در منطقه محروم شهر مرودشت اجرایی شده است.
وی همچنین ۲ مجموعه زمین چمن مصنوعی شهر مرودشت را در منطقه محروم این شهر افتتاح کرد که پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان اجرایی شده است.

 

*** بازدید از بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی

 

امیری همچنین کلنگ خانه کشتی شهرستان مرودشت را به زمین زد که برای ساخت این خانه اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری در جریان سفر به شهرستان مرودشت از بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی این شهرستان که با مشکل تامین اعتبار مواجه است، بازدید کرد.

حسین‌علی امیری ۱۷ مهر در بدو ورود به شهرستان مرودشت مورد استقبال فرماندار و مسئولان این شهرستان قرار گرفت.
بیمارستان در حال احداث ۱۶۰‌تخت خوابی مرودشت ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
این بیمارستان در زمینی به مساحت ۶ هکتار در حال احداث است که با مشکل تامین اعتبار مواجه است.

عملیات اجرایی بیمارستان دوم شهرستان مرودشت در قالب ۱۶۰ تختخوابی از سال ۹۳ آغاز شده است.

مرودشت به عنوان دومین شهرستان بزرگ فارس و توسعه جمعیت شهری و روستایی در چند سال اخیر و همچنین مجاورت با شهرهای شمال این استان که اغلب به این شهرستان مراجعه می‌کنند تنها یک بیمارستان دارد که تکافوی درمان مردم را نمی‌دهد.

 

*** شرایط ساختمان جدید بیمارستان در مرودشت

 

مکان احداث ساختمان بیمارستان جدید این شهرستان علاوه بر موقعیت جغرافیایی مناسب و و مالکیت قانونی و همچنین وجود امکاناتی مانند آب، برق، گاز و مخابرات موجب می‌شود مردم جنوب شهر بتوانند با سرعت و سهولت بیشتری خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کنند.

نعمت‌الله زارع، نیکوکار اهداکننده زمین این مجموعه بهداشتی درمانی نیز دراحداث بیمارستان دوم شهرستان مرودشت مشارکت دارد.

زمین این بیمارستان به مساحت شش هکتار اهدا شده و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در زمان اهدا ارزش ملکی داشته است برای این بیمارستان، ۱۶۰ تخت پیش‌بینی شده و به عنوان دومین بیمارستان شهرستان مرودشت در حال احداث است.

با توجه به کمبودی که به دلیل آمار بالای مراجعه کنندگان به بیمارستان کنونی این شهرستان وجود دارد، بیمارستان جدید با دارا بودن تخت‌های ویژه آنکولوژی، سوختگی، ICU و روانپزشکی در کنار سایر بخش های عمومی احداث می‌شود.

مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

 

*** تصمیم دولت در ارتقای مرودشت اثر ملی و بین المللی خواهد داشت

 

استاندار فارس نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

مرودشت پایتخت فرهنگی، تاریخی و باستانی ایران است که آثار باستانی متعدد از جمله تخت‌جمشید و نقش رستم در این شهرستان قرار دارد.

عنایت‌الله رحیمی افزود:

تصمیم دولت مبنی بر ارتقای فرمانداری شهرستان مرودشت به فرمانداری ویژه یک تصمیم ملی است و یک تصمیم محلی نیست چرا که آثار این شهرستان آثار ملی و جهانی محسوب می‌شود و این منطقه معرف ایران است.

وی ادامه داد: تصمیم دولت در ارتقای فرمانداری مرودشت به فرمانداری ویژه اثر ملی و بین‌المللی خود را در آینده نشان خواهد داد.

 

*** اقداامات انجام‌شده در مرودشت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، استاندار فارس در پایان، اظهار داشت:‌

دولت در حوزه‌های مختلف ازجمله گازرسانی و مراکز آموزشی و درمانی اقدامات موثری در شهرستان مرودشت انجام داده است و تلاش می‌کنیم روند اجرایی پروژه‌های عمرانی در این شهرستان تسریع شود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه