کد خبر:104370
پ
تفاهم‌نامه

امضا تفاهم‌نامه ایجاد نخستین پارک فضایی کشور در جزیره قشم

سازمان فضایی ایران و سازمان منطقه آزاد قشم، به منظور ایجاد نخستین پارک فضایی کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

سازمان فضایی ایران و سازمان منطقه آزاد قشم، به منظور ایجاد نخستین پارک فضایی کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 

*** امضا تفاهم‌نامه ایجاد پارک فضایی کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این تفاهم‌نامه با رویکرد طراحی و ایجاد منطقه گردشگری فضایی و به عنوان نخستین پارک فضایی کشور در قشم، با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در تهران امضا شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری منطقه آزاد قشم از جمله، ظرفیت‌های طبیعی موجود در دره ستارگان و آسمان مناسب این جزیره در هنگام شب برای مقصد گردشگری داخلی و خارجی و منطقه گردشگری فضایی، در سه مرحله، تعریف، جانمایی و برنامه‌ریزی می‌شود.

 

*** طراحی راهبردی تدوین برنامه گردشگری فضایی

 

طبق این تفاهم‌نامه، دو طرف در زمینه طراحی کلان و راهبردی تدوین برنامه گردشگری فضایی، مطالعات پیش امکان سنجی و ارائه تجربیات کشور‌های دیگر به متقاضیان سرمایه‌گذاری این طرح در جزیره قشم کمک خواهند کرد.

برگزاری برنامه‌های کارشناسی و تعیین محتوای علمی با توجه به جذابیت حوزه فضا برای گردشگر و تور‌های تخصصی و همچنین حضور کارشناسان علمی و استقرار تلسکوپ در مکان‌هایی مانند دره ستارگان به ویژه در موقعیت‌های زمانی خاص از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

 

*** ظرفیت مطلوب منطقه آزاد کیش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جزیره قشم ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف دارد و موقعیت مکانی این منطقه در کشور موجب شده تا یکی از مراکز فضایی کشور در این جزیره استراتژیک خلیج فارس ایجاد شود ضمن اینکه می‌توان با استفاده از همین ظرفیت ها، به رشد و شکوفایی هرچه بیشتر آن کمک کرد و سازمان فضایی ایران نیز براساس قابلیت‌های جغرافیایی این منطقه، این جزیره زیبا در جنوب کشور را برای ایجاد یکی از مراکز فضایی خود انتخاب کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید