کد خبر:104333
پ
فاصله‌گذاری اجتماعی

یادداشت سخنگوی دولت در خصوص حضور بانوان در استادیوم آزادی

سخنگوی دولت در خصوص حضور بانوان در استادیوم آزادی در بازی ایران با کامبوج یادداشتی نوشت.

سخنگوی دولت در خصوص حضور بانوان در استادیوم آزادی در بازی ایران با کامبوج یادداشتی نوشت.

 

*** روایت متفاوت سخنگوی دولت از پیروزی بر کامبوج 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی دولت در خصوص حضور بانوان در استادیوم آزادی در یادداشتی اظهار داشت:

۱۸ مهر در استادیوم آزادی شاهد به ثمر رسیدن ۶+۱۴ گل بودیم: ۱۴ گل را بازیکنان تیم ملی ایران وارد دروازه تیم کامبوج کردند؛ اما این بازی که با حضور زنان و دختران ایرانی در جایگاه تماشاچیان آزادی ولی به وسعت دل‌های همه ایرانیان برگزار شد، ۶ گل دیگر هم به ارمغان آورد که گل اول آن را دختران ایران با مراعات آداب و احترام به هنجارها و موازین فرهنگی و اخلاقی زدند.
همنشینی مهربانانه دختران با ظواهر و پوشش‌های متفاوت، قاب‌های ماندگاری خلق کرد زنان و دختران ایرانی با حضور آرام، منظم، شاد، پرهیجان، امن، برابر و متین خودشان دو گل دیگر هم به دو دروازه زدند.

دروازه اول تحریک‌کنندگان خارجی که با القای ناامیدی و بدبینی و گاه تحریک اعمال خلاف هنجارهای جمعی سعی داشتند این حضور را آخرین حضور بنامند اما منش و روش تماشاچیان بازی ۱۸ مهر موجب باخت این جریان بدخواه در خارج از کشور شد، گل بعدی هم نصیب دروازه جماعتی شد که در داخل، با تقبیح تصمیم دولت منتظر بهانه‌گیری بودند.
تجربه نشان داده در تاریخ تحولات اجتماعی، همواره افراطی‌گری ما را یک گام به پیش و چند گام به پس رانده است. در استادیوم‌های ما گاهی آلودگی‌های هیجانی کلامی وجود دارد اما زنان ایرانی با حضورشان سبب‌ساز چنان فرهنگ والایی شدند که هیچ بهانه‌ای به دست بهانه جویان نیفتد.

 

*** زنان ایرانی  اجازه بهانه‌جویی به تنگ نظران را نمی‌دهند

 

نحوه سلوک دختران و زنان ایرانی، که البته انتظاری هم جز این نمی‌رفت، نشان داد که به عرف جامعه معتقدند و اجازه بهانه‌جویی به تنگ نظرانی را نمی‌دهند که در قالب دلسوزی‌های صادقانه برخی اقشار اجتماعی، می‌خواهند جامعه را در بن بست هنجاری قرار دهند و مسیر تنش را هموار کنند.
گل چهارم را نیروی انتظامی زد که من از نزدیک شاهد بودم چگونه از چند سو مورد فشار روحی و فیزیکی بود اما با صبر و همراهی صادقانه تلاش کرد بازی بدون هیچ حاشیه و مسأله‌ای برگزار شود و خاتمه یابد.

مدیریت خوب نیروی انتظامی یکی از گل‌های ارزشمند بازی ۱۸ مهر بود. گل پنجم را جامعه مدنی زد که با ایجاد بسترهای گفت‌وگوی اجتماعی و مفاهمه عمومی بسترهای روانی و جمعی تحقق یک مطالبه بحق زنان ایران را به ثمر نشاند و علیرغم تحرکات عده‌ای با استفاده از تجمع و بیانیه، این بازی را تبدیل به برد همگانی کرده و از برد باخت اجتماعی جلوگیری کرد.

 

*** گل ششم را دولت زد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی دولت در پایان یادداشت نوشته است:

گل ششم را البته دولت زد که دولت با پیگیری‌هایش و گفت‌وگوهای زیاد اقناع ساز با ایجاد بسترهای فیزیکی و اطمینان بخش در ورزشگاه، با ایجاد آرامش اجتماعی. البته که فکر می‌کنم این گل را به پای دولت ننویسند بهتر است، چرا که عده‌ای نمی‌پسندند هیچ حرکت سازنده‌ای در کشور به نام دولت تمام شود؛ شاید هم ما از پذیرش این گل انصراف دهیم بهتر باشد تا خللی ایجاد نکنند! ۱۹ هیچ هم خوب است.

انتهای پیام///

منبع
خببرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول