کد خبر:104754
پ
زائران حسینی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

شش روز مانده به اربعین حسینی

شش روز مانده به اربعین حسینی اخبار مختلفی از این رویداد بزرگ مسلمانان منتشر شده است.

شش روز مانده به اربعین حسینی اخبار مختلفی از این رویداد بزرگ مسلمانان منتشر شده است.

 

*** شش روز مانده به اربعین حسینی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بازدید وزیر اطلاعات از مرز شلمچه مهمترین اخباری بود که شش روز مانده به اربعین حسینی، در صدر اخبار این حوزه قرار گرفت.

 

*** بازدید وزیر اطلاعات از مرز شلمچه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر اطلاعات از مواکب مستقر در مرز شلمچه و وضعیت ارائه خدمات به زائران حسینی در این مرز بازدید کرد.

سید محمود علوی ابتدا از مواکبی که در مسیر ورودی پایانه مستقرشده‌اند بازدید کرد و سپس به نقطه صفر مرزی رفت وضعیت تردد و در این نقطه را از نزدیک مشاهده کرد. مرز شلمچه تنها نقطه مرزی کشورمان با عراق است که اتباع خارجی امکان عزیمت به زیارت اربعین را از ایران دارند و هرسال میزبان تعداد زیادی از این زائران است.

 

*** بازگرداندن ۵۵۰ مسافر فاقد مدارک از محورهای واقع شده در مسیر تردد زائران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس پیشگیری ناجا، اظهار داشت:

تا به امروز در مجموعه استانها و محورهای واقع شده در مسیر تردد زائران از عبور نزدیک به ۵۵۰ نفر از مسافران بدون مدارک معتبر جلوگیری کرده که ۱۴۶ نفر از آنان را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند که کنترل لایه به لایه جمعیت مهمترین مأموریت پلیس پیشگیری ناجا در طول راهپیمایی اربعین حسینی است با این مفهوم که کارکنان آموزش‌دیده این پلیس تخصصی در سطوح مختلف و در نقاط واقع در مسیر حرکت زائران لایه‌های متعددی را ایجاد و در مواقع لزوم به صورت تدریجی و در آرامش کامل تدابیرابلاغی توسط قرارگاه مرکزی اربعین ناجا را اجرایی می‌کنند.

 

*** تردد ۳میلیون زائر از مرزهای چهارگانه کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس ستاد اربعین کشور از تردد سه‌میلیون زائر کربلای معلی در مرزهای چهارگانه کشور خبرداد و گفت: هیچ‌گونه مشکل امنیتی نداشته‌ایم و تاکنون سه میلیون نفر ازطریق مرزهای چهارگانه به کشور عراق تردد کرده‌اند.

به‌گفته رئیس ستاد اربعین کشور از این تعداد زائر ۶۰درصد از مرز مهران تردد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه “با مدیریت ستاد اربعین هیچ‌گونه مشکل امنیتی نداشته‌ایم”، افزود: برای بازگشت دو میلیون زائری که هم‌اکنون در عراق هستند درحال رایزنی با مسئولان این کشور هستیم.

 

*** وقوع پدیده گرد و خاک در مهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آسمان خسروی در قصرشیرین صاف گاهی افزایش ابر با وزش باد و بارش‌های خفیف پیش‌بینی شده است. بیشینه دمای امروز خسروی ۳۳ و کمینه ۱۶ درجه است. فردا آسمان این منطقه صاف با بیشینه  ۳۴ و کمینه ۱۷ درجه پیش بینی می‌شود.

آسمان مهران امروز صاف تا قسمتی ابری همراه با پدیده گرد و غبار خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما امروز مهران ۳۹ و ۲۳ درجه و برای فردا ۳۹ و ۲۴درجه است. فردا سه شنبه برای مهران اسمان صاف گاهی همراه با وزش بادهای شدید پیش بینی شده است.

 

*** نظارت ویژه مسئولان بر بازار بلیت اربعین

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در حالی که حمل و نقل جاده‌ای انتخاب نخست زائران اربعین است که نظارت ویژه مسئولان بر بلیت فروشی می‌تواند سفر بدون دغدغه‌ای را برای زائران رقم بزند.

به گفته مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راه‌داری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور فروش بلیت اربعین ۹۸ به مقصد مرزهای غربی کشور قرار بود از ۱۷ مهرماه آغاز شود که به دلیل مراجعه بی‌شمار زائران و تقاضا برای سفر از دهم مهرماه ۹۸ آغاز شد.

طبق پیش‌بینی‌ها، هر ساله حمل و نقل جاده‌ای سهم بیشتری از حمل و نقل زوار اربعین را به خود اختصاص می‌دهد و همین امر لزوم مدیریت و نظارت بر این بخش را دوچندان می‌کند.

 

*** اختصاص ۳ هزار دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی زائران در مرز مهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور گفت: ‌

از مجموع ۹ هزار دستگاه اختصاصی، ۳ هزار دستگاه به مهران تخصیص یافته است. و از ۱۲ هزار دستگاه اتوبوس موجود کشور ۹ هزار دستگاه برای انتقال زائران کربلای معلی در نظر گرفته شده است.

حسینی‌نیا افزود: برنامه‌ریزی برای بازگشت روزانه ۳۵۰ هزار زائر در مرز مهران انجام و پیش‌بینی برآن است که در جابه‌جایی زائران بازگشتی مشکل خاصی وجود نداشته باشد.

 

*** اعزام روزانه ۵۰ دستگاه اتوبوس از قم به پایانه‌های مرزی‌

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم گفت: اعزام روزانه ۵۰ دستگاه اتوبوس از قم به پایانه‌های مرزی تا روزهای منتهی به اربعین ادامه دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به‌واقع شدن شهر قم در مسیر زائران کربلا معلا سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم جهت ارائه خدمات به مسافران و زائران در ایام اربعین حسینی آمادگی کامل داشته و به‌صورت ۲۴ ساعته پاسخگویی مراجعین است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم به تشریح اقدامات انجام‌شده به مناسبت اربعین پرداخت و تصریح کرد: کلیه پایانه‌ها و پارک‌سوارها سیاه‌پوش شده و نماهنگ اربعین در فضای پایانه مرکزی پخش می‌شود و گشت بازرسی سازمان با رانندگان متخلف برخورد کرده و صورت‌وضعیت اتوبوس‌ها بررسی می‌شود.

 

*** فرمانده کل سپاه پاسداران از مرز شلمچه بازدید کرد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران به‌منظور بازدید از وضعیت تردد زائران در مرز شلمچه از این نقطه مرزی بازدید کرد.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران از وضعیت تردد زائران در مرز شلمچه بازدید کرد.

وی همچنین از مواکب مستقر در این مرز و وضعیت ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی دیدن کرد.

مرز شلمچه تنها نقطه مرزی کشورمان با عراق است که اتباع خارجی امکان عزیمت به زیارت اربعین را از ایران دارند و هرسال میزبان تعداد زیادی از این زائران است.

 

*** خروج ۴۰ هزار زائر از ۹ فرودگاه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور از خروج ۴۰ هزار زائر از ۹ فرودگاه بین‌المللی کشور به قصد زیارت عتبات عالیات خبر داد.

سردار حسن مهری درباره تعداد زواری که از طریق مرزهای هوایی کشور به زیارت عتبات عالیات مشرف شده‌اند، اظهار کرد: از ۱۴ مهرماه سال جاری تا به امروز بیش از ۴۰ هزار زائر اربعین حسینی از ۹ فرودگاه بین‌المللی کشور از جمله فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد، کرمانشاه، کرمان، ایلام و کیش به قصد زیارت عتبات عالیات از کشور خارج شده‌اند.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور ادامه داد: فرودگاه‌های اهواز و آبادان نیز به عنوان پایانه مقصد، پذیرای زائرانی هستند که قصد خروج از کشور را از طریق مرزهای زمینی دارند.

 

*** بالغ بر ۱۱ هزار زائر از خدمات هلال احمر خوزستان بهره‌مند شدند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به آغاز طرح خدمات امدادی هلال احمر به زائران اربعین حسینی از ۱۳ مهرماه سال جاری تاکنون گفت:

از آغاز این طرح تاکنون ۱۱ هزار و ۲۵۲ هزار نفر از خدمات درمانی به صورت سرپایی استفاده کردند.

وی با اشاره به انجام تست فشار خون و قند ۸ هزار و ۵۲۲ نفر و انتقال ۷۱ نفر به مراکز درمانی استان خوزستان در طرح اربعین حسینی، بیان کرد: همزمان با آغاز این طرح مراکز جمعیت هلال احمر استان خوزستان در مرزهای شلمچه و چذابه به صورت شبانه‌روزی فعال هستند.

 

***کنترل بیش از ۶۱هزار خودرو در مرزهای چهارگانه توسط پلیس آگاهی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی با اشاره به شناسایی، توقیف و انتقال به پارکینگ ۶ دستگاه خودروی سرقتی  از ۱۳ تا ۲۰ مهر ماه، در مرزهای چهارگانه، گفت: پلیس آگاهی در صورت رؤیت وسایل‌نقلیه فاقد پلاک، پلاک مخدوش، جعلی و دست‌نویس در سطح معابر و محورهای مواصلاتی آنها را متوقف می‌کند و برخورد قانونی لازم را به‌عمل می‌آورد.

وی با اشاره به کنترل و پایش تصویری بیش از ۶۱ هزار خودرو در مرزهای چهارگانه، تصریح کرد: پلیس آگاهی بر اساس مأموریتهای ابلاغی، خودروهای دارای سابقه سرقت را به‌سرعت شناسایی می‌کند و از ادامه حرکت آنها ممانعت به‌عمل می‌آورد.

 

*** تمام امکانات بهداشتی و درمانی شلمچه در اختیار ستاد اربعین است‌

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان فرماندار خرمشهر، اظهار داشت:

دستگاه‌های اجرایی شهرستان خرمشهر برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در زمان برگشت آماده هستند و همه امکانات درمانی، بهداشتی و امدادرسانی منطقه در اختیار ستاد اربعین است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید