کد خبر:104945
پ
رئیس سازمان هواپیمایی

ابلاغ حکم توقف فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

یک ممیز هواپیمایی کشوری از ابلاغ حکم توقف فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل بروز سانحه سقوط هواپیمای ATR هواپیمایی آسمان خبر داده است.

یک ممیز هواپیمایی کشوری از ابلاغ حکم توقف فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل بروز سانحه سقوط هواپیمای ATR هواپیمایی آسمان خبر داده است.

 

*** ابلاغ حکم توقف فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از یک ممیز هواپیمایی کشوری که نامی از وی برده نشده از ابلاغ حکم عدم ادامه فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری توسط دادگاه بدوی رسیدگی به سقوط هواپیمای ATR هواپیمایی آسمان در بهمن ۹۶ خبر داده است.

ممیز هواپیمایی کشوری گفته است:

گزارش کارشناسان رسمی دادگستری مبنا قرار گرفت و بر اساس آن ابلاغیه‌های افراد متعددی از پرسنل شرکت آسمان، سازمان هواپیمایی، شرکت فرودگاه‌های کشور به دستشان می‌رسد و علاوه بر الزام به پرداخت قرارهای تامین، قرار نظارت قضایی بدوی مبنی بر توقف فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و معاونت استاندارد پرواز و معاون یکی از دفاتر سازمان هواپیمایی به آنها ابلاغ می‌شود.

 

*** سقوط مرگبار ATR

 

در سانحه سقوط هواپیمای ATR هواپیمایی آسمان در بهمن دو سال پیش ۶۵ نفر مسافر و کرو پرواز جان خود را از دست دادند.

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان یک پرواز برنامه‌ریزی شده داخلی از مبدأ تهران به مقصد یاسوج بود.

که در روز یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ یک فروند هواپیمای ای‌تی‌آر ۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان (EP3704/IRC3704) بعد از ۵۰ دقیقه پرواز از تهران به سمت یاسوج در حوالی سمیرم بعد از اصابت به کوه دنا سقوط کرد. این حادثه در قلهٔ پازن پیر کوه دنا در جنوب روستای کهنگان از توابع پادنا در یکصد و بیست کیلومتری سمیرم رخ داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیدا کردن لاشه این هواپیما حدود ۴۸ ساعت به طول انجامید و کاپیتان حجت‌الله فولاد هدایت این پرواز را بر عهده داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید