کد خبر:104954
پ
علی شمعخانی

هشدار دبیر شورای عالی امنیت ملی در مورد احیاء مجدد داعش از سوی آمریکا

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه با علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و پیرامون آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کرد.

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه با علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و پیرامون آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کرد.

 

*** هشدار دبیر شورای عالی امنیت ملی در مورد احیاء مجدد داعش از سوی آمریکا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این دیدار طرفین با تاکید بر تقویت بیش از پیش روابط ایران و روسیه در حوزه‌های سیاسی، دفاعی، امنیتی و اقتصادی آخرین تحولات منطقه بویژه رخداد نگران‌کننده تجاوز نظامی ترکیه به سوریه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

شمخانی با اشاره به طرح مرموز آمریکا برای احیای مجدد داعش و گسترش ناامنی در غرب آسیا بر لزوم هوشیاری و هماهنگی کشورهای منطقه برای مقابله با اقداماتی که می‌تواند موجب بی‌ثباتی و ناامنی شود، تاکید کرد.

وی با بیان اینکه برخورد دوگانه با تروریسم از سوی هیچ کشوری قابل قبول نیست گفت:

باید حل و فصل مسئله ادلب در سوریه بعنوان یکی از اولویت‌های مبارزه با تروریسم در دستور کار قرار گیرد.

 

*** مخالفت ایران با تجاوز نظامی ترکیه به سوریه

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان ضمن مخالفت با تجاوز نظامی ترکیه به سوریه تصریح کرد:

هرگونه اقدامی که موجب تشدید ناامنی و تصاعد بحران در منطقه شود باید به سرعت متوقف گردد.
شمخانی گفت: بحران‌های منطقه از جمله بحران سوریه و یمن راهکار نظامی نداشته و باید از طریق دیپلماسی و گفتگوهای سوری – سوری و یمنی – یمنی حل و فصل شود.

وی هرگونه تجاوز و تحمیل جنگ به کشورهای منطقه را اقدامی در راستای سیاست‌های ناامن‌کننده‌ی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه عنوان کرد و خاطر نشان ساخت:

مردم رنج‌دیده کشورهایی که سال‌ها درگیر جنگ و خونریزی بوده‌اند دیگر تحمل پذیرش بحرانهای جدید را ندارند.

 

*** ناامنی در آبراه‌های بین‌المللی، یکی از عوامل خطرناک ایجاد بحران در منطقه

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی ناامنی در آبراه‌های بین‌المللی را به عنوان یکی از عوامل خطرناک ایجاد بحران در منطقه نام برد و تصریح کرد:

پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به عوامل حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ که در صدد ایجاد موج جدیدی از تشنج آفرینی در منطقه هستند خواهیم داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه نیز در پایان با ارائه گزارشی از تحولات سیاسی و نظامی شمال سوریه و گفتگوهایی که مسکو با طرفهای درگیر در این بحران داشته است، اظهار داشت:

تداوم همکاری و اشتراک مساعی دو کشور در ابعاد سیاسی و امنیتی می‌تواند چون گذشته ضمن جلوگیری از توسعه و احیاء تروریسم، تضمین‌کننده ثبات و امنیت پایدار در منطقه باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 17 =

کلید مقابل را فعال کنید