کد خبر:104999
پ
وزیر تعاون
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

اجرای قانون سه درصد به کارگیری معلولان تا سال ۹۹

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای قانون سه درصد به کارگیری معلولان تا سال ۹۹ خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای قانون سه درصد به کارگیری معلولان تا سال ۹۹ خبر داد.

 

*** سهم ۴۷ درصدی زنان روستایی در اشتغال پایدار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی زنان روستایی، اظهار کرد:

زنان روستایی یکی از مهمترین عوامل تولید کشور هستند و در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید تمام تلاش دولت در مسیری بوده تا از ظرفیت زنان روستایی به ویژه زنان سرپرست خانوار در حوزه تولید استفاده شود.

وی گفت: در جلسه امروز هیأت دولت گزارشی در این زمینه ارائه شد که براساس آن در حوزه مشاغل خانگی قریب به ۶۰ درصد مربوط به زنان روستایی است. همچنین از مجموع منابع موجود در فعالیت اشتغال پایدار روستایی حدود ۴۷ درصد آن را مجموعه زنان کشور در حوزه بخش‌های زیر ۱۰ هزار نفر و روستاهای کشور در اختیار دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در جلسه امروز دولت تأکید شد که برای تقویت صندوق‌های تأمین مالی خرد روستاییان گام‌های موثرتری برداشته شود و شرایطی فراهم شود تا با رساندن محصولات تولیدی زنان روستایی به بازار وضعیت مطلوب‌تری برای ایجاد اشتغال پایدار در این قشر فراهم شود.

 

*** کسب نتایج عالی معلولین در کنکور

 

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت روز عصای سفید، گفت:

تحصیل‌کرده‌ترین قشر در جامعه معلولان کشور جامعه نابینایان هستند و دیروز جلسه مفصلی با کانون‌های مربوط به این قشر فرهیخته داشتیم. در این جلسه مشکلات و گرفتاری‌های امروز جامعه نابینایان را شنیدیم.

وی با اشاره به کسب رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور سال جاری توسط ۳۳ نفر از جامعه معلولان کشور اظهار کرد:

مایه افتخار است که در کنکور ۹۸، ۱۴ نفر از افرادی که رتبه زیر هزار کسب کردند از جامعه نابینایان کشور هستند. این آمار نشان می‌دهد که علیرغم محدودیت‌های موجود در این قشر آن‌ها در سایر عرصه‌ها توانمند هستند و می‌توانند خود را در عرصه کار و فعالیت به قله‌های علم و دانش برسانند.

 

*** اجرای قانون سه درصد به کارگیری معلولان تا سال ۹۹

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت اجرای قانون استخدام سه درصد از معلولان کشور در دستگاه‌های اجرایی گفت:

در قانون جامع حمایت از معلولان کمیته‌ای برای نظارت بر اجرا به ریاست معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شده است که وزارت کار دبیری آن را بر عهده دارد؛ در نخستین جلسه این کمیته یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده، وضعیت اجرای قانون سه درصد در به کارگیری معلولان در بخش‌های دولتی بود که براساس گزارش‌های ارائه شده این قانون در حال اجراست.

 

به گزارش خبرگاری سروش، در پایان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد:

در استخدام اخیر که ۷۰ الی ۸۰ درصد آن متعلق به آموزش و پرورش است، مشکلی در احراز شرایط سمت‌های مختلف آموزشی ایجاد شده که آموزش و پرورش و سازمان اداری استخدامی باید آن را برطرف کنند. بعد از برطرف‌شدن این مشکل قانون سه درصد به کارگیری معلولان با پیگیری جدی‌تری در سال ۹۸ و سال ۹۹ اجرا خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید