کد خبر:105115
پ
اربعین
رئیس‌جمهوری:

راهپیمایی بزرگ و باشکوه اربعین معجزه ماندگار تاریخی است

رئیس‌جمهوری، راهپیمایی بزرگ و باشکوه اربعین را معجزه ماندگار تاریخی خواند.

رئیس‌جمهوری، راهپیمایی بزرگ و باشکوه اربعین را معجزه ماندگار تاریخی خواند.

 

*** راهپیمایی بزرگ و باشکوه اربعین معجزه ماندگار تاریخی است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در پیامی به برهم صالح رئیس‌جمهوری و عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق با قدردانی از تلاش مردم، مسئولان، علما و به‌ویژه مقام مرجعیت برای تامین امنیت کامل و میهمان‌نوازی از زائرین اربعین حسینی، اظهار داشت:

این گردهمایی بیش از پیش نشان داد که اربعین فقط یک مناسبت تقویمی نیست، بلکه معجزه ماندگار تاریخی و قوی‌ترین رسانه برای معرفی فرهنگ حسینی و قیام عاشورایی است.

 

*** حضور باشکوه مردم در راهپیمایی اربعین

 

رئیس‌جمهوری در ادامه پیام آورده است:

راهپیمایی بزرگ و باشکوه اربعین حسینی که امسال با حضور و مشارکت بی‌نظیر و میلیونی عاشقان ولایت و مشتاقان آزادی و آزادگی برگزار شد، بار دیگر حماسه‌ای جاودانه و به یادماندنی خلق و پیام آزادگی و جوانمردی عاشورا به گوش همه جهانیان رسانده شد. این گردهمایی بیش از پیش نشان داد که اربعین فقط یک مناسبت تقویمی نیست، بلکه معجزه ماندگار تاریخی و قوی‌ترین رسانه برای معرفی فرهنگ حسینی و قیام عاشورایی است.

این همایش جهانی سرشار از برکات است که هر سال بیش از پیش ابعادی آشکارتر می‌یابد و تجلی همبستگی و اتحاد و نزدیکی صمیمانه ارادتمندان رسالت و ولایت به‌ویژه در بین مردم دو کشور ایران و عراق و تشکیل جبهه‌ای واحد علیه ظلم، تبعیض و خشونت است.

لازم می‌دانم از همه مسئولان، علما و به‌ویژه مقام مرجعیت که با تأمین امنیت کامل و میهمان‌نوازی از زائران، از هیچ کوششی دریغ نکردند، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

 

*** قدردانی از مردم و موکب‌داران عراق

 

تلاش مردم متدین و فداکار عراق و موکب داران عزیز آن کشور که خالصانه و سخاوتمندانه پذیرای میلیون‌ها زائر ایرانی اربعین حسینی و دیگر کشورهای اسلامی بودند، شایسته نهایت تجلیل و قدردانی است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس‌جمهوری در پایان پیام آورده است:

در این پیام با آرزوی توفیقات روزافزون برای وی و تمامی تلاشگران برگزاری این مراسم با شکوه، پیوند دوستی، سربلندی و اقتدار هر چه بیشتر دو کشور دوست و برادر ایران و عراق را از خداوند بزرگ مسالت می‌کنم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =

کلید مقابل را فعال کنید