کد خبر:104848
پ
سمینار بین‌المللی نقش بسته‌بندی در صادرات غیرنفتی
در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع مطرح شد:

دو توصیه مهم دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی به فعالان صنعت بسته‌بندی در ایران

دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی با ارزیابی صنعت بسته‌بندی ایران، دو توصیه مهم به فعالان این حوزه و مسئولان مربوطه داشت.

دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی با ارزیابی صنعت بسته‌بندی ایران، دو توصیه مهم به فعالان این حوزه و مسئولان مربوطه داشت.

 

*** گفتگوی اختصاصی با دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، صنعت بسته‌بندی یکی از صنایع مهم و موثر در ارتقای تولید داخل و توسعه صادرات می‌باشد که علیرغم فعالیت‌های زیادی که در این حوزه انجام شده است، هنوز آنچنان که باید کشور ما در این صنعت توفیق قابل توجهی نداشتند.
این روزها با خبر شدیم که دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی برای بازدید و دیدار با فعالان صنعت بسته‌بندی کشورمان و حضور در چند مراسم از جمله سمینار بین‌المللی “نقش بسته‌بندی در صادرات غیرنفتی – رویکرد جهانی” در کشورمان حضور دارد و به همین دلیل، خبرنگار خبرگزاری صنایع، فرصت را غنیمت شمرده و توانست با پیگیری‌های مداوم، یک مصاحبه اختصاصی را با ایشان داشته باشد که در ادامه خلاصه آن را ملاحظه خواهید نمود.

 

*** ارزیابی از صنعت بسته‌بندی ایران

 

یوهانس برگمایر در ابتدای این گفتگو پیرامون صنعت بسته‌بندی ایران، اظهار داشت:
با توجه به اینکه من مدت‌زمان کوتاهی است،به‌ منظور بازدید و دیدار با فعالان صنعت بسته‌بندی و حضور در این سمینار وارد کشور ایران شده‌ام ارزیابی من، ارزیابی کوتاهی خواهد بود.
با اطلاعاتی که من از موسسه بسته‌بندی ایران به دست آورده‌ام می‌توانم بگویم که صنعت بسته‌بندی در ایران در موقعیت خوبی قرار دارد.
به باور من میزان سطح توسعه‌یافتگی صنعت بسته‌بندی در ایران میزان قابل قبولی است اما همچنان برای پیشرفت در این حوزه باید اقداماتی انجام شود.

دبیر کل سازمان جهانی بسته‌بندی در ادامه، اضافه کرد:
سیستم‌های بسته‌بندی فوق‌العاده توسعه‌یافته‌ای در کشور ایران وجود دارد، همچنین ظرفیت برای یادگیری علوم بیشتر در زمینهٔ بسته‌بندی نیز مشاهده می‌شود که این بسیار مهم و قابل توجه است.
البته مانند سایر کشورها هنوز یکسری از تخصص‌ها و دستگاه‌های خاص با تکنولوژی‌های خاص در کشور ایران وجود ندارد که البته این امر کاملاً طبیعی است.

 

سمینار بین‌المللی نقش بسته‌بندی در صادرات غیرنفتی

 

*** مهمترین چالش‌های صنعت بسته‌بندی ایران

 

یوهانس برگمایر در ادامه پیرامون مهم‌ترین چالش صنعت بسته‌بندی در ایران، اظهار داشت:
تا آنجایی که من در این دوره کوتاه‌مدت حضور خود در ایران متوجه شدم کاغذ که یکی از موادی است که در صنعت بسته‌بندی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، در ایران هم بسیار کم و هم بسیار گران است.
وی در ادامه افزود: نکته دیگری که در کشور ایران قابل توجه است و اگر نگویم چالش باید بگویم ظرفیت پیشرفت و بهبود در آن زمینه وجود دارد، بحث طراحی بسته‌بندی است که به اعتقاد من فعالان صنعت بسته‌بندی در ایران باید به آن توجه زیادی داشته باشند.

 

*** توصیه دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی به مسئولان

 

دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی (WPO) در ادامه خطاب به مسئولان ایرانی و تاکید بر حمایت از صنعت بسته‌بندی و فعالان این حوزه، گفت:
از دیدگاه سازمان جهانی بسته‌بندی مهم‌ترین مسئله‌ای که حکومت‌ها در حوزه صنعت بسته‌بندی باید بر آن متمرکز باشند مؤسساتی هستند که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند که این موسسه در ایران با نام انستیتو بسته‌بندی ایران در حال فعالیت است.
تلاش دولت باید در راستای رشد و توسعه این مؤسسات به‌ منظور گسترش فعالیت آن‌ها و در نهایت توسعه . پیشرفت صنعت بسته‌بندی معطوف باشد.

 

سمینار بین‌المللی نقش بسته‌بندی در صادرات غیرنفتی

 

 

*** دو گام بزرگ در صنعت بسته‌بندی ایران

 

برگمایر در ادامه با تاکید بر اینکه در صنعت بسته‌بندی ایران باید دو گام بزرگ برداشته شود، اظهار داشت:
گام اول در این حوزه آموزش است. به عقیده من مسئولان دولتی و فعالان حوزه بسته‌بندی باید بحث آموزش را بسیار جدی گرفته و همکاری خود را با دانشگاه‌ها و مؤسسات مختلف افزایش دهند.
و در گام دوم نیز ایران باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا بتواند هر چه بیشتر خود را وارد این چرخه یا به‌زعم من زندگی بسته‌بندی بین‌المللی کرده و در بازارهای جهانی حضور داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه اینترپک در سال ۲۰۲۰، گفت:
با علم بر اینکه حضور در چنین نمایشگاهی بسیار هزینه‌بر خواهد بود اما پیشنهاد می‌کنم که ایران حتماً با همکاری سازمان جهانی بسته‌بندی در این نمایشگاه حضور پیدا کند تا بیشتر در جریان اتفاقات و جریاناتی که در حوزه صنعت بسته‌بندی وجود دارد، قرار بگیرد.

 

سمینار بین‌المللی نقش بسته‌بندی در صادرات غیرنفتی

 

*** دو توصیه دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی

 

دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی در ادامه به ارائه دو توصیه به فعالان صنعت بسته‌بندی در ایران، پرداخت و گفت:
دو توصیه برای فعالان صنعت بسته‌بندی در ایران دارم.
توصیه اول آموزش و آموزش و آموزش و توصیه دوم انعطاف‌پذیری است.

وی در ادامه در خصوص انعطاف‌پذیری، بیان داشت:
فعالان این صنعت باید نیازهای مشتریان خود را بشناسند و بتوانند خود را مطابق و همگام با آن نیازها وفق دهند.

 

سمینار بین‌المللی نقش بسته‌بندی در صادرات غیرنفتی

 

 

*** توصیه دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی به فعالان ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کل سازمان جهانی بسته‌بندی در پایان خطاب به مخاطبان خبرگزاری صنایع و فعالان صنعت بسته‌بندی در کشور که بخشی از مخاطبان این خبرگزاری هستند، اظهار داشت:
بسته‌بندی نقش بسیار مهمی در رونق تولید و صادرات دارد لذا از فعالان این صنعت انتظار می‌رود بر این حوزه تمرکز بیشتری داشته باشند و با تکنولوژی‌های جدیدی که در اختیار دارند و با اختصاص وقت بیشتر به مقوله بسته‌بندی، دنیا را برای زندگی کردن به‌جای بهتری تبدیل کنند، چراکه بسته‌بندی نیز بخشی از این دنیا است و هنگامی‌ که صنعت بسته‌بندی را بهبود بخشیده و باعث پیشرفت و توسعه این صنعت شویم مطمئناً سبب خواهیم شد که دنیا مکان بهتری برای زندگی کردن شود.
در این مسیر، رسانه‌ها بخصوص رسانه‌های تخصصی مثل خبرگزاری صنایع، می‌توانند در توجه بیشتر به صنعت بسته‌بندی و آموزش که دو مقوله مهم است، نقش بسزایی داشته باشند و بتوانند فعالان صنعتی و تولیدکنندگان را هرچه بیشتر در توجه به این صنعت و توسعه آن، کمک کنند.
در پایان از خبرگزاری صنایع بابت توجه به این حوزه و پوشش رسانه‌ای همایش مذکور، تشکر ویژه دارم.

 

سمینار بین‌المللی نقش بسته‌بندی در صادرات غیرنفتی

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید