کد خبر:105600
پ
طاهر موهبتی
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

آغاز طرح پوشش بیمه پایه از ۱۳ آبان

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت زمان آغاز طرح پوشش بیمه پایه را ۱۳ آبان اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت زمان آغاز طرح پوشش بیمه پایه را ۱۳ آبان اعلام کرد.

 

*** آغاز طرح پوشش بیمه پایه از ۱۳ آبان ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری سروش، طاهر موهبتی در نشست با اصحاب رسانه، اظهار داشت:

برغم محدودیت منابع و مشکلاتی که دشمنان در حوزه سلامت و بویژه دارو ایجاد کرده‌اند، ما طرح پوشش بیمه پایه را برای همه مردم از روز ۱۳ آبان ۹۸ آغاز خواهیم کرد.

وی گفت: مردم می‌توانند با ورود به سایت بیمه سلامت ثبت نام کنند و سپس اطلاعات از این سایت، به پایگاه رفاه ایرانیان منتقل می‌شود و آن‌ها دهک خانوار را تعیین می‌کنند تا مشخص شود نیازی به پرداخت حق بیمه هست یا باید حق بیمه را دولت پرداخت کند.

موهبتی افزود: پوشش بیمه همگانی از مردم در برابر هزینه‌های درمانی صیانت خواهد کرد، کسانی که فاقد هر نوع پوشش بیمه‌ای هستند ۶ ماه فرصت دارند تا در این طرح، خود را بیمه و از یارانه دولت در این خصوص استفاده کنند.

 

*** ۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو تحت پوشش بیمه سلامت ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار داشت:

برای اینکه مردم به موقع اقدام کنند ما دوره ۱۰ روزه را برای استفاده از دفترچه تعیین کردیم یعنی دیگر نمی‌توان در هر لحظه که ثبت نام انجام شد، از خدمات بیمه بهره برد و این افراد ۱۰ روز بعد از ثبت نام می‌توانند از پوشش بیمه‌ای استفاده کنند، اینکار به این منظور انجام می‌شود که مردم منتظر بیماری نشوند و بعد خود را بیمه کنند، بلکه قبل از بیمار شدن بیمه داشته باشند همچنین ۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو تحت پوشش بیمه سلامت ایران قرار دارد و کسانی که فاقد بیمه هستند تفاوت هزینه‌ها را بهتر درک می‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید