کد خبر:105827
پ
تحریم مقالات
رئیس کمیسیون آموزش مجلس :

آمریکا تلاش خود را برای تحریم مقالات علمی ایرانی آغاز کرد

رئیس کمیسیون آموزش مجلس از آغاز تلاش آمریکا برای تحریم مقالات علمی ایرانی خبر داد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس از آغاز تلاش آمریکا برای تحریم مقالات علمی ایرانی خبر داد.

 

*** آمریکا تلاش خود را برای تحریم مقالات علمی ایرانی آعاز کرد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدمهدی در آئین بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل در دبیرستان شهید احمدی‌روشن کرمان با تبریک آغاز ماه ربیع‌الاول، اظهار داشت:

در آستانه ۱۳ آبان روز دانش‌آموز قرار داریم و باید یاد و خاطره همه شهدای انقلاب به ویژه شهدای دانش‌آموز و فرهنگی را گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه کشور امروز از سوی دشمنان انقلاب و نظام مورد هجمه‌های گسترده و فراوانی در حوزه‌های مختلف قرار دارد گفت:

سال‌هاست که رهبر معظم انقلاب اسلامی خطر هجمه فرهنگی را گوشزد کرده و متاسفانه امروز هجمه فرهنگی به رخنه فرهنگی تبدیل شده است.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه‌هایی که حوزه اقتصادی کشورما با آن روبه‌روست افزود:

وجود تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه از جمله این هجمه‌ها در حوزه مباحث اقتصادی است.

وی به هجمه‌های سیاسی آمریکا علیه کشور ما گفت:

فضاسازی‌هایی که به نوعی با برنامه‌ریزی علیه نظام جمهوری اسلامی ایجاد می‌شود را می‌توان نمونه بارز هجمه‌های سیاسی علیه نظام عنوان کرد.

 

*** کسب جایگاه علمی، مبارزه با دشمن است

 

زاهدی با بیان اینکه در حوزه آسیب‌های اجتماعی، کشاورزی، صنعتی، فناوری و حتی علمی هجمه‌های گسترده‌ای علیه ما انجام شده است افزود:

در حوزه علمی، آمریکایی که دم از آزادی و حقوق بشر می‌زند رسما به بنگاه‌های علمی و مجلات معتبر علمی دستور داده که مقالات علمی ایرانیان را به راحتی نپذیرند.

وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی از ابعاد مختلف مورد تهدید جدی دشمن قرار دارد بیان کرد:

باید در کشور آمادگی و برنامه‌ریزی لازم برای مقابله با این تهدیدات و ایمن‌سازی در حوزه‌های مختلف را داشته باشیم و بتوانیم خودمان جایگاهی پیدا کرده و آن را تبدیل به جریان‌سازی بین‌الملل در حوزه‌های مورد نظر بکنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی توانسته در حوزه علم و فناوری در دنیا جایگاه خوبی را کسب کند و این نوعی مقابله با تهدیدات دشمن در کشور است.

وی با اشاره به اینکه حوزه فناوری حوزه محدودی نیست و مواردی چون نانوتکنولوژی، بایوتکنولوژی، هوافضا، هسته‌ای و سلول‌های بنیادی را شامل می‌شود عنوان کرد:

در این زمینه‌ها در دنیا رتبه ایران زیر ۱۰ است و برای ما اقتداری ایجاد کرده است.

 

*** سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران

 

زاهدی با اشاره به ماجرای سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران گفت:

هیچ کشوری در دنیا جرات چنین کاری نداشت و زمانی که ما متوجه شدیم که آمریکایی‌ها قصد انقام گرفتن دارند، پیام دادیم اگر دست از پا خطا کرده و بخواهند مزاحمتی ایجاد کنند چنان پاسخ کوبنده می‌دهیم که در تاریخ بماند.

وی با بیان اینکه در بحث فضای مجازی دشمن نقشه‌های زیادی دارد افزود:

فضای مجازی یک فرصت طلایی است که می‌توان به بهترین شکل از آن بهره برد اما دشمن به نحوی از آن سوءاستفاده می‌کند که بتواند بر افکار جوانان ما اثرگذاری داشته و فاصله و گسستی بین جوان و جامعه و جوان و خانواده ایجاد کند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید پدافند غیرعامل در حوزه فضای مجازی بسیار قوی عمل کند گفت:

باید تلاش کنیم تا بتوانیم این حوزه مدیریت کرده و در این فضا تولید محتوا داشته باشیم.

 

*** پدافند غیرعامل در حوزه آموزش و پرورش

 

وی بیان کرد: وقتی که از حوزه پدافند غیرعامل حرف می‌زنیم باید بدانیم که مهم، محدود به یک نقطه خاص نیست و به نوعی همه حوزه‌ها را در بر گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به پدافند غیرعامل در حوزه آموزش و پرورش، اظهار داشت:

گلایه داریم از کسانی که سند ۲۰۳۰ را آوردند چرا که خود این سند مسئله‌ساز بوده و پدافند غیرعامل باید در این عرصه مقابله کرده و اجاره ندهد ذهن دانش‌آموزان را منحرف کنند باید تلاش کنیم تا با اقتدار لازم در حوزه‌های مختلف منشا اثر بر افکار، اعمال و سیاست‌های بیگانگانی باشیم که برعلیه کشور ما کار می‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید