کد خبر:106052
پ
جهش تولید
وزیر کار و رفاه اجتماعی:

سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال به ۲۳ درصد رسید

وزیر کار و رفاه اجتماعی، سهم اشتغال روستایی را در سبد اشتغال ۲۳ درصد عنوان کرد.

وزیر کار و رفاه اجتماعی، سهم اشتغال روستایی را در سبد اشتغال ۲۳ درصد عنوان کرد.

 

*** اجرای شش طرح آب و فاضلاب

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد شریعتمداری در مراسم امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، اظهار کرد:

یکی از آثار حضور دولت در جامعه استفاده از هم‌افزایی دولتمردان است، دولت‌ها مکلف به این کار هستند و نمونه آن تفاهم‌نامه‌ ایجاد ۲۳ هزار و ۵۸۷ شغل است که توسط شرکت آب و فاضلاب و بانک توسعه تعاون امضا می‌شود.

وزیر کار و رفاه اجتماعی، افزود: عمده این طرح‌های آب و فاضلاب در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر و مناطق محروم اجرا می‌شود.

وی در ادامه به تحریم ظالمانه دوشمن اشاره کرد و گفت:

دشمن ما را با بستن درب چاه‌های نفت تهدید می‌کند، در حالی که رهبر معظم انقلاب سال‌های قبل فرمودند که امیدواریم روزی برسد که درب‌ چاه‌های نفت را ببندیم و اقتصاد را بدون نفت اداره کنیم و این شعار جزو اهداف بلندمدت کشور است.

شریعتمداری، گفت: دشمن با شیوه‌های گوناگون سعی داشت ما را به زانو درآورد اما با تصمیمات جایگزین مانند تبصره ۱۸ قانون بودجه این ترفندها را خنثی کردیم.

وزیر کار و رفاه اجتماعی، افزود: اجرای شش طرح آب و فاضلاب از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، ۲۳ هزار و ۵۸۷ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود. 

 

*** پرداخت ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی

 

مدیرعامل بانک توسعه تعاون، گفت: بانک توسعه تعاون، بانکی دولتی و توسعه‌ای است و به اشتغال توجه ویژه‌ای دارد و به دنبال سودآوری نیست.

حجت‌الله مهدیان، ادامه داد: در سال‌های گذشته مجری طرح‌های مهم رونق تولید و ایجاد اشتغال فراگیر و پایدار در روستاها بودیم و براین اساس سال گذشته ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال پرداخت شد.

وی، اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است که امسال نیز ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شود که در هفت ماه امسال ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است و با توجه به اینکه در نیمه دوم سال پرداخت تسهیلات شتاب می‌گیرد میزان۱۳ هزار میلیارد تومان محقق می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل بانک توسعه تعاون در پایان، درباره امضای تفاهمنامه با شرکت آب و فاضلاب کشور، اظهار داشت:

تسهیلات پیش‌بینی برای این طرح یک هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان است که توسط ۴۵۰ شعبه بانک توسعه تعاون در کشور پرداخت می‌شود

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول