کد خبر:105978
پ
نشست خبری راهپیمایی ۱۳ آبان
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

نشست خبری راهپیمایی ۱۳ آبان

نشست خبری راهپیمایی ۱۳ آبان امسال با حضور قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اصحاب رسانه برگزار شد.

نشست خبری راهپیمایی ۱۳ آبان امسال با حضور قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

*** نشست خبری راهپیمایی ۱۳ آبان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نصرت‌الله لطفی در این نشست برنامه‌های مهم راهپیمایی ۱۳ آبان سال جاری را اعلام کرد.

وی در نشست خبری مطبوعاتی که به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان و تدوین سیاست‌ها و خط‌مشی‌های کلی آن، به منظور اعلام اهم برنامه‌های این روز برگزار شده بود، اظهار داشت:

همانطور که می‌دانید این نشست در ارتباط با تمهید و مقدمات بزرگداشت مراسم سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

لطفی ادامه داد: بعد از ۱۵ سال از تصویب کاپیتولاسیون، دانش‌آموزان عزیز به یاران امام پیوستند و به حرکت انقلاب سرعت بخشیدند و بعد از پیروزی انقلاب و استقرار حکومت اسلامی، بساط استکبار با قیام دانش‌آموزان برچیده شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اصحاب رسانه همچنین عنوان کرد:

دانش‌آموزان ما می‌دانند گسترده شدن شعار استکبارستیزی یا همان مرگ بر آمریکا یک فضیلت انسانی است و این، حاصل خویشتن‌داری و خودباوری مردم کشور است؛

مکتب ۱۳ آبان به مردم آموخت دیوار سلطه و استکبار فرو ریختنی است و استکبارستیزی به عنوان یک وظیفه شرعی و انسانی به دور از جناح‌بندی‌ها است.

 

*** استمرار راهبرد مقاومت فعال

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد:

نیاز به بازنگری نسبت به سال‌های قبل وجود دارد که باید با فرهنگ‌سازی ضرورت استکبارستیزی همراه باشد؛ به همین خاطر است که همین روز ۱۳ آبان در مجلس به اسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جهانخوار مطرح می‌شود.

لطفی افزود: روز ملی مبارزه با استکبار را فراتر از چیزی که الان است باید تعریف کنیم و در صحنه بودن دانش‌آموزان را بیشتر تکریم کنیم که این ضرورت تغییر نگرش و آگاه‌سازی نسل‌های مختلف است تا شیاطین نتوانند بر چرایی‌های شعار مرگ بر آمریکا و استکبارستیزی شبهه‌ای وارد کنند تا نشان دهند راه حفظ حکومت اسلامی تنها با مقاومت در برابر استکبار صورت می‌پذیرد.

وی همچنین عنوان کرد: هرگاه ما توانستیم این موارد را به صورت دقیق و واضح تبیین کنیم، می‌توانیم بگوییم کار خوبی انجام دادیم؛

از سالی که این تبلیغات را شروع کردیم حضور مردم را پررنگ‌تر و پرشورتر مشاهده می‌کنیم که اوج آن را در سال ۹۷ همزمان با جنگ روانی آمریکا، افزایش تحریم‌ها و اوج دشمنی‌های این کشور با ملت ایران، با حضور همه اقشار در سراسر کشور تجربه کردیم و مردم این واقعیت غیرقابل انکار را با حضور خود به اثبات رساندند.

 

*** جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی

 

جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی یکی دیگر از دستاوردهایی بود که مردم در مقابل دشمن و نظام سلطه رقم زدند.

لطفی افزود: سال ۹۸ مراسم ۱۳ آبان از دو جهت از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است، یکی تشدید سیاست‌های خصمانه نظام سلطه و هدف قراردادن آهاد مردم که یک دشمنی راهبردی است؛

دشمنی استکبار با ایران قائل به شخص و حزب حاکم در آمریکا نیست و قائم به مخالفت با ایران و اسلام و مردم مسلمان استکبارستیز است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: امیدواریم سال ۹۸ با استمرار راهبرد مقاومت فعال، حضور پرشکوه مردم را در این راهپیمایی شاهد باشیم.

 

*** هزینه تقابل استکبار و استکبارستیزی را ایران پرداخت نخواهد کرد

 

وی عنوان کرد: بزرگذاشت روز مبارزه با استکبار جهانی، در نخستین سال آغاز گام دوم انقلاب اسلامی، بسترسازی برای اجرای این بیانیه است.

لطفی همچنین اظهار کرد: شعار سال ۹۸ این راهپیمایی “استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز فروپاشی آمریکا”، برگرفته از اصول دینی است. مدیریت حکیمانه رهبرانقلاب در مقابل سیاست‌های آمریکا، آغاز راهبرد مقاومت فعال در کشور محسوب شد.

وی افزود: هزینه تقابل استکبار و استکبارستیزی را ایران پرداخت نخواهد کرد و این آمریکاست که چنین هزینه‌ای را باید پرداخت کند.

لطفی همچنین گفت: گفتمان افول و سقوط آمریکا براساس اسناد علمی، نه گفتمانی، نه صرفاً برای ایرانی‌ها بلکه برای خود آمریکایی‌هاست و نخستین بار توسط افرادی از درون جامعه آمریکا مطرح شد که معتقدند از دو ناحیه در حال افول است.

یکی از جهت کاهش ابرقدرتی آمریکا در دنیا و دیگری، کاهش قدرت فرهنگی و اجتماعی در میان مردم این کشور که به توفیق رهبری‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و حضور مردم در صحنه، محور مقاومت پرقدرت خواهد شد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد:

انشاءاللّه با همکاری رسانه‌ها، جهانیان شاهد یک تظاهرات پرشور در هزار شهر و شهرستان ایران باشند. نزدیک ۱۵۰ عکاس و خبرنگار خود را برای عکاسی و خبرنگاری از این مراسم آماده کرده‌اند و ۲۵۰۰ عکاس، خبرنگار و تصویربردار از داخل کشور، این تصاویر را به رخ جهانیان خواهند کشید.

 

*** لزوم حضور مسئولین در میان مردم

 

وی اظهار کرد: برنامه‌های خوبی در این زمینه انجام شد و ستادهایی در استان‌ها و شهرستان‌ها مشغول فعالیت‌های تبلیغاتی به منظور حضور هرچه با شکوه‌تر مردم از همه اقشار در این مراسم هستند.

لطفی همچنین گفت: روز مبارزه با استکبار جهانی محدود به یک روز نیست و مردم کشورمان در تمام روزهای عمرشان، در حال مبارزه با استکبار هستند

و این روزها تنها نمادهایی برای قدرت‌نمایی در مقابل جهانیان است و کرسی‌های آزاداندیشی و نشست‌های زیادی در دانشگاه‌ها و محافل مختلف برگزار شد تا مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان به یک روز باشکوه تبدیل شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، اظهار داشت:

مسئولان افرادی از خود مردم هستند که در پست‌ها قرار گرفته‌اند و باید در بین مردم حضور داشته باشند که این موضوع یک مطالبه جدی است و امیدواریم مدیران و مسئولان حضور فعال در این مراسم داشته باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول