کد خبر:106096
پ
فدراسیون فوتبال

بیانیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در پی اتفاقات اخیر فوتبال

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در پی اتفاقات اخیر فوتبال بیانیه‌ای منتشر کرد.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در پی اتفاقات اخیر فوتبال بیانیه‌ای منتشر کرد.

 

*** بیانیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در پی اتفاقات اخیر فوتبال

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، با توجه به برخی وقایع مسابقات هفته‌های اخیر رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

در متن بیانیه صادر شده از سوی کمیته اخلاق آمده است:

هدف از برگزاری رقابت‌های ورزشی خصوصا در حوزه پرطرفدار فوتبال ایجاد فضایی سالم و پرنشاط برای اقشار مختلف بالاخص جوانان و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مفید و ارزشمند این پدیده پرطرفدار بر مبنای رعایت اصول بازی جوانمردانه و اخلاق مداری است.

با این وجود متاسفانه برخی بی اخلاقی‌های صورت گرفته در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد که قشر خاصی از افراد معلوم الحال با مقاصد و نیاتی خارج از موضوعات ورزشی به منظور تخریب فضای فرهنگی ورزشگاه‌ها و البته دست‌یافتن به اهداف ناصواب خود دست به اقداماتی می‌زنند که لازم است نسبت به شناسایی و برخورد قاطع با اینگونه موارد اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

*** ضرورت رعایت اخلاق و چهارچوب‌های مشخص

 

ارکان مختلف فدراسیون فوتبال از جمله کمیته اخلاق، پیش از این بار‌ها بر ضرورت رعایت اخلاق و چهارچوب‌های مشخص و معین نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه ورزش کشور تاکید نموده اند و تذکرات لازم در این خصوص داده شده است.

بر همین اساس با بررسی دقیق مصادیق تخلفات صورت گرفته در هفته‌ها و بازی‌های اخیر از جمله مواردی که شامل بر هتک حرمت و حیثیت هر فرد یا شخصی در حوزه داخل و یا خارج از فوتبال بوده همچنین مسائل، شعار‌ها و اقدامات غیر ورزشی که متاثر از عوامل سیاسی و یا قومی و نژادی بوده باشد در این حوزه برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبور از خطوط قرمز اسلامی و ایرانی در حوزه ورزش که می‌بایست الگویی از اخلاق‌مداری و حفاظت از ارزش‌ها در جامعه باشد به هیچ‌عنوان قابل چشم‌پوشی نبوده و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پس از بررسی دقیق مستندات، گزارش‌ها و کلیه مدارک لازم در این حوزه اقدامات لازم را با تشکیل پرونده و اتخاذ تصمیمات مناسب صورت می‌دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید