کد خبر:106191
پ
علی اکبر صالحی
رئیس سازمان انرژی اتمی:

افتتاح زنجیره ۳۰ تایی IR۶ به دلیل فشارهای سیاسی غرب

رئیس سازمان انرژی اتمی از افتتاح زنجیره ۳۰ تایی IR۶ به دلیل فشارهای سیاسی غرب خبر داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی از افتتاح زنجیره ۳۰ تایی IR۶ به دلیل فشارهای سیاسی غرب خبر داد.

 

*** افتتاح زنجیره ۳۰ تایی IR۶ به دلیل فشارهای سیاسی غرب

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی اکبر صالحی در مراسم گازدهی زنجیره ماشین‌های میانی IR۶ در سایت هسته‌ای نطنز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

از همه دانشمندان و کارکنان این حوزه تشکر می‌کنم سه افتتاحیه به صورت نمادین انجام می‌شود، زنجیره میانی IR۶ سی‌تایی را افتتاح می‌کنیم.

قبلاً یک زنجیره IR۶، بیست تایی نیز داشتیم که ۲۰ فروردین نصب کرده بودیم پیش از آن نیز یک زنجیره ده تایی IR۶ داشتیم در حال حاضر حدود ۶۰ ماشین IR۶ داریم که ۶۰۰ سو انرژی تولید می‌کنند.

 

*** نمایش اراده جمهوری اسلامی

 

وی ادامه داد: قرار نبود الان زنجیره‌ ۳۰ تایی داشته باشیم، قرار بود بعد از اینکه کارها بر روی زنجیره‌ ۲۰ تایی به سرانجام رسید و فرآیند تست‌های لازم انجام شد، سه چهار سال بعد زنجیره‌ای ۳۰ تایی را داشته باشیم اما به دلیل اینکه تحت فشارهای سیاسی قرار گرفتیم، دستور مقامات ارشد کشور این بود که ما این چالش را به نمایش بگذاریم که توان بالقوه و اراده جمهوری اسلامی آنچنان است که اراده کند به فوریت آنها را عملیاتی می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان، اظهار داشت: فقط نخبگان و خبرگان خارجی می‌دانند که فرزندان و دانشمندان ما چه کار بزرگی انجام دادند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید