کد خبر:106151
پ
ایران و سوریه
خبرگزاری سروش گزارش‌ می‌دهد:

بازسازی شبکه برق سوریه توسط ایران علیرغم تحریم‌های آمریکا

ایران با عقد یک قرارداد مقدماتی در مورد بازسازی شبکه برق سوریه قصد بازسازی شبکه برقی این کشور را علیرغم تحریم‌های آمریکا دارد.

ایران با عقد یک قرارداد مقدماتی در مورد بازسازی شبکه برق سوریه قصد بازسازی شبکه برقی این کشور را علیرغم تحریم‌های آمریکا دارد.

 

*** بازسازی شبکه برق سوریه توسط ایران علیرغم تحریم‌های آمریکا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، تهران و دمشق در یک نمایشگاه بزرگ برق یک قرارداد مقدماتی در مورد بازسازی شبکه برق سوریه امضا کردند این نمایشگاه به طور اتفاقی همزمان با تحریم بخش ساخت و ساز ایران توسط واشنگتن در این کشور برگزار شد.

طبق این قرارداد، شبکه برق ویران شده سوریه بازسازی و چند واحد تولید برق دیگر ساخته خواهد شد که شامل واحدهای خورشیدی و بادی هم می شوند. به علاوه، تولید تجهیزات برقی ایران هم در سوریه متمرکز خواهد شد.

 

*** تقویت ثبات انرژی منطقه‌ای

 

طبق یادداشت تفاهمی که توسط وزرای انرژی هر دو کشور امضا شد، یک ارتباط سه طرفه بین شبکه‌های برق سوریه، ایران و عراق برای تقویت ثبات انرژی منطقه‌ای ایجاد خواهد شد.

نماینده دولت سوریه از نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق ایران بازدید کرد در این نمایشگاه محصولات بیش از ۴۵۰ شرکت ایرانی، چینی و روسی به نمایش گذاشته شده بود و چندین قرارداد بسته شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این نمایشگاه به طور اتفاقی همان روزی آغاز به کار کرد که واشنگتن بخش ساخت و ساز ایران را هدف تحریم‌ها قرار داد آمریکا بخش ساخت و ساز ایران را تحریم کرده است. لیست برخی از محصولات تحریم شده عبارتند از: ورقه‌های برنجی ضد زنگ، فولاد ضدزنگ و حتی لوله‌های فولادی.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید