کد خبر:106295
پ
وزیر اقتصاد
وزیر اقتصاد:

افزایش ۲۷ درصدی ارزش صادرات غیر نفتی در ۷ ماه نخست سال

وزیر اقتصاد از افزایش ۲۷ درصدی ارزش صادرات غیر نفتی در ۷ ماه نخست سال ۹۸ خبر داد.

وزیر اقتصاد از افزایش ۲۷ درصدی ارزش صادرات غیر نفتی در ۷ ماه نخست سال ۹۸ خبر داد.

 

*** افزایش ۲۷ درصدی ارزش صادرات غیر نفتی در ۷ ماه نخست سال

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرهاد دژپسند در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس، اظهار داشت:

واردات کالاهای اساسی در هفت ماه اول سال ۹۸، ٢٢ درصد رشد داشته و می‌توان به قوت گفت برنامه دشمن برای از محدود کردن اقتصاد ایران ناکام مانده و شکست خورده است. 

وی تاکید کرد: نرخ بیکاری در خراسان رضوی به کمتر از ٣ درصد رسیده است و این موضوع قابل تقدیر است و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در کشور نشان از آن است که اقدامات خوبی در این زمینه در کشور صورت گرفته است. 

وزیر اقتصاد اظهار کرد: سالانه ٩۵٠ هزار نفر در کشور به جامعه جویای کار اضافه می‌شوند و پیشتر نیز سه میلیون نفر جویای کار در کشور بودند و باید برای این افراد شغل ایجاد کرد اما این موضوع باید مدون و با برنامه‌ریزی باشد. 

وی افزود: استان فارس از وجوه گوناگون دارای ویژگی‌هایی است که آن را متمایز کرده است چون استانی وسیع و از نظر اقتصادی قوی و پیشرفته است. 

 

*** رشد مثبت غیرنفتی در شش ماه اول سال ۹۸ 

 

دژپسند تاکید کرد: ظرفیت‌های خوبی در علوم نیز وجود دارد و نمایندگان ولی فقیه در استان ها از دو جهت باید در استان‌ها مورد توجه قرار گیرند این افراد مرجع هستند و سمت و سوی انتظارات به هر سویی باشد نظارت مثبت و منفی دارد و روابط اجتماعی باعث تقویت یا تضعیف سرمایه‌های انسانی می‌شود. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد:

دشمن در نظر داشت تا طی سه ماه با تحریم‌های ظالمانه اقتصاد کشور را مختل کند اما دشمنان از عمق اعتقاد مردم ایران آگاهی نداشتند که باید از این اعتقاد پاسداری کرد. 

وی افزود: باید جدا از نگاه‌های سیاسی و حزبی به دنبال توسعه در کشور در تمامی شاخص‌ها باشیم و یکی از آمارهای که در کشور امیدوارکننده بوده است موضوع میزان اشتغال‌زایی در کشور است. 

دژپسند متذکر شد: رشد صادرات غیر نفتی در شش ماه اول سال ۹۸ مثبت بوده است و بر اساس آمارهای بانک جهانی ۴دهم درصد اقتصاد ایران رشد داشته و بر اساس آمارهای داخلی بیش از ٩ درصد اقتصاد رشد داشته است. 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان در خصوص روند افزایش قیمت نیز، اظهار داشت:

روند رشد قیمت ها در کشور معکوس شده است و از مرداد ماه ۹۸ روند رشد قیمت ها کاهش یافته است و روند رشد قیمت‌ها قبل از مرداد ماه  ۹۸ بیش از ۴٠ درصد بود اما این روند اکنون به ٢٨ درصد رسیده است. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سه =

کلید مقابل را فعال کنید