کد خبر:106262
پ
قوه قضائیه
رئیس قوه قضائیه:

سازمان پدافند غیرعامل مصون‌سازی کشور را در دستور کار خود قرار دهد

رئیس قوه قضائیه بر دستور کار قرار دادن مصون‌سازی کشور توسط سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد.

رئیس قوه قضائیه بر دستور کار قرار دادن مصون‌سازی کشور توسط سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد.

 

*** تهدید ایران از همه جوانب

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همایش ملی پدافند غیرعامل با حضور آیت الله رئیسی لحظاتی پیش برگزار شد.

رئیسی در بخشی از اظهاراتش در این همایش با اشاره به روحیه استکباری، اظهار داشت:

در تاریخ حیات کشورمان جلوه‌هایی از روحیه استکباری را دیده‌ایم، ملت ما در این عصر جدید، در تبعید امام بزرگوار، در شهادت دانش آموزان، در تسخیر لانه جاسوسی و از سال ۴۲، ۵۷ و ۵۸ جلوه حرکت‌های استکباری را بارها دیده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه بنای استکبار آن است که خود بزرگ‌بینی، خودمحوری و خودخواهی او نگذارد که ملتی روحیه استقلال داشته باشد؛ روی پای خود بایستند و بخواهد به داشته‌های خود اعتماد کند و با اتکای به خداوند زندگی کند، تصریح کرد:

این نیز در طول تاریخ همواره تهدیدی از ناحیه مستکبران نسبت به مردان بزرگ، زنان آزادیخواه و ملت‌ها بوده و جلوه‌های آن را ما در کشور خودمان دیده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه این تهدید از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته است، گفت:

تهدیدات استکبار نسبت به جمهوری اسلامی ایران بیشتر جلوه تهدید نظامی داشته و تهدید سخت بوده است؛ اما امروز ما به گستردگی همه داشته‌هایمان تهدید می‌شویم.

این تهدیدات شامل اقتصادی، فرهنگی، زیستی و تهدیدات از انواع مختلفی است که در برای کشور و مردم عزیزمان وجود دارد.

 

*** سازمان پدافند غیرعامل مصون‌سازی کشور را در دستور کار خود قرار دهد

 

آیت الله رئیسی در ادامه با اشاره به مصادیقی از تهدیدات استکبار برای سرمایه‌های ایران گفت:

آنچه که داریم شامل نیروی انسانی کارآمد، دانشمندان فرهیخته، نوآوران و خلاقانِ به نام (نه فقط در سطح ایران بلکه در سطح منطقه و جهان)، داشته‌های صنعتی، کشاورزی و داشته‌های بسیار در حوزه‌های علم و فناوری، نانوتکنولوژی و بسیاری از داشته‌های مادی و معنوی که امروز کشور ما بحمدالله از داشته‌های بسیاری برخوردار است، همه در معرض تهدیدات استکباری قرار دارند.

وی با تاکید بر لزوم صیانت از همه داشته‌هایمان، اذعان کرد:

باید نیز پیش‌بینی و پیشگیری کنیم و هم در صورت وقوع یک حادثه برخورد به موقع، زمان شناسانه و بسیار سریع انجام دهیم. هیچ کس نمی‌تواند در کشور عذری بیاورد و بگوید که ما نمی‌دانستیم و پیش‌بینی نمی‌کردیم. حوادث، قضایا، تهدیدات، توطئه‌ها و فتنه‌ها در این رابطه بسیار است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به اشاره کرد و گفت:

سازمان پدافند غیرعامل سازمانی است که بتواند با همکاری با همه دستگاه‌ها و همکاری متقابل دستگاه‌ها با این سازمان در حوزه‌های مختلف، مصون‌سازی و صیانت بخشی را از داشته‌‎های کشور در دستور کار خود قرار دهد و همه بخش‌ها را نسبت به داشته‌های خود و آنچه که از مراکز حیاتی، اسناد حیاتی، چهره‌های ارزشمند، داشته‌های علمی، فناورانه و کار دقیق در این رابطه حساس کند.

 

*** لزوم صیانت از ایران اسلامی

 

آیت الله رئیسی افزود: مسلم است که در این زمینه باید یک اقدام دانش پایه انجام گیرد و یک کار سلیقه‌ای، زودگذر و مقطعی کارساز نیست؛ بلکه یک کار کاملا دانش‌بنیان، علمی، فنی و کاملا مبتنی بر دانش دقیق باید مورد توجه قرار گیرد. نسبت به این کار گام‌هایی برداشته شده؛ اما ضرورت دارد باز با توجه به نوع تهدیداتی که نسبت به مردم عزیز و کشور ما وجود دارد، این مصون‌سازی صورت گیرد و باید این حساسیت را داشت.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه در رابطه با تهدیدات باید صیانت بخشی را نسبت به بخش‌های مختلف داشته باشیم که اگر دشمن به میدان آمد، نتواند کاری کند، گفت:

باید آسیب‌پذیری کشور را با اقدامات مصون ساز به حداقل برسانیم البته اعتقاد داریم کاری از دشمن بر نمی‌آید.

به تعبیر رهبر معظم انقلاب ما در منطقه با دشمن در رودررویی بودیم؛ او خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

وی بیان داشت: دشمن نمی‌تواند؛ اما برای مواجهه با تهدیدات باید پیش‌بینی کرد؛ خصوصا در تهدیدات نرم باید پیش‌بینی‌های جدی صورت گیرد.

 

*** امروز تهدیدات اقتصادی داریم

 

به این منظور ضرورت دارد نوع تهدیدات نرم‌شناسایی شود و نیز لازم است آموزش‌های لازم داده شود و همچنین مصونیت‌‍‌های فیزیکی در بخش‌های مختلف انجام گیرد و این موضوع مربوط به یک دوره خاص و اقدامات خاص نیست.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: امروز تهدیدات اقتصادی داریم و توانمندی‌های جدی نیز دارد.

دشمنان تصور می‌کردند که کشور با این تهدیدات از پا در می‌آید؛ ولی به فضل و کرم خداوند متعال، امروز علیرغم همه تهدیداتی که شده و تحریم‌هایی که نسبت به اشخاص، سازمان‌ها و بسیاری از دستگاه‌ها انجام داده‌اند، امروز کشور با قوت و قدرت کار خود را پیش می‌برد و اهدافمان را در کشور و منطقه و عالم دنبال می‌کنیم؛ اما لازم است در این نشست‌ها کاملا هم اندیشی و همفکری برای مصون‌سازی بهتر کشور انجام شود؛ چراکه در مقابل آسیب‌ها، صیانت بخشی کشور یک امر بسیار ضروری است.

 

*** اقدامات موثر پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف

 

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: ان‌شاءالله قله‌های ارزشمندی را برای کشور بتوانیم فتح کنیم و این روز ممکن است از نظر خیلی از دشمنان و افراد غافل و جاهل بعید باشد؛ اما ما این روز را بسیار نزدیک و چشم‌انداز و افق را بسیار روشن می‌بینیم.

وی بیان کرد: البته در حال حاضر با یکسری از مسائل و مشکلاتی مواجهیم که باید این مشکلات و مسائل را خوب بشناسیم و ببینیم راهکار برون رفت از این قضیه چطور است.

بارها بیان شده هیچ مشکلی نیست مگراینکه راه حل دارد و هیچ راه حلی را نباید در خارج از این مرزها دنبال کرد تمام راهکارها در درون کشور بدست توانای جوانان عزیز و متخصصان این کشور است.

وی تصریح کرد: اقدامات پدافند غیرعامل در حوزه‌هایی که درآن‌ها ورود پیدا کرده، اقدامات موثری بوده و بسیار توانسته کارساز باشد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس قوه قضائیه در پایان، اظهار داشت:

یقین بدانید امروز استقلال اقتصادی و اقداماتی که در حوزه تولید و رونق تولید انجام شود، بهترین مصون سازی را می‌تواند در مقابل دشمن و تهدیدات دشمن داشته باشد امروز دشمن بدنبال این است که اقتصاد ما فلج شود و حرکتی نداشته باشد و ما در حوزه اقتصاد فضای مجازی کار نکنیم و به یکسری از مسائل ظاهری فضای مجازی بپردازیم؛ درحالیکه اقتصاد فضای مجازی، اقتصادی است که باعث شده امروز پاکستانی‌ها و هندی‌ها و بسیاری از کشورها در حد پول نفت ما از این اقتصاد درآمد کسب کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید