کد خبر:106246
پ
رئیس‌جمهوری
افتتاح کارخانه نوآوری آزادی توسط رئیس‌جمهور

افتتاح کارخانه نوآوری آزادی توسط رئیس‌جمهور

کارخانه نوآوری آزادی توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.

کارخانه نوآوری آزادی توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.

 

*** افتتاح کارخانه نوآوری آزادی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کارخانه نوآوری خانه‌ای برای استارتاپ‌ها و جوانان خلاق است که در مرحله نهایی ۳ هزار فرصت شغلی را ایجاد می‌کند.

این کارخانه نخستین شعبه پارک فناوری پردیس در مساحت ۱۸ هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران ایجاد شده است.

تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر از فعالان در قالب ۴۰ تیم در محل کارخانه نوآوری مشغول فعالیت هستند.

حمایت مالی از دارندگان ایده‌های نو از ابتدا تا تبدیل ایده به محصول مهمترین دستاورد این مجموعه نوآوری است.

رئیس‌جمهور در بدو ورود ضمن بازدید از این مجموعه از نزدیک با شرکت‌های فعال در این مجموعه گفتگو کرد، روحانی پس از مراسم افتتاح سخنرانی خواهد کرد.

 

*** بازدید رئیس‌جمهوری از بخش‌های مختلف

 

رئیس‌جمهور از بخش‌های مختلف فعالیت نوآوران و کارآفرینان در کارخانه نوآوری آزادی بازدید و در فضایی صمیمی با جوانان فعال در زمینه استارتاپ‌ها در این مجموعه گفتگو کرد.

حسن روحانی پس از افتتاح رسمی کارخانه نوآوری آزادی از این مجموعه بازدید کرد و در نشستی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، مسئولان حوزه فناوری و شتاب‌دهنده‌ها و سرپرستان تیم‌های استارتاپی، در جریان روند اقدامات و فعالیت‌هایی که در کارخانه نوآوری آزادی به انجام می‌رسد، قرار گرفت.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این جلسه ضمن معرفی کارخانه نوآوری آزادی و ارائه گزارشی از روند برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در راستای حمایت از توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، شاخص‌های عملکرد زیست بوم نوآوری کشور از جمله نیروی انسانی، صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان، جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور، نظام تامین مالی و پهنه‌های نوآوری را تشریح کرد.

 

*** ارائه گزارش توسط سرپرست‌های ۱۰ تیم استارتاپی

 

همچنین در این جلسه مدیران شتابدهنده‌های هم‌آوا، کارا و دیجی تکست به معرفی این شتاب‌دهنده‌ها پرداخته و راهکار‌ها و پیشنهادات خود را برای توسعه و رفع مشکلات پیش رو، با رئیس‌جمهور در میان گذاشتند.

روحانی سپس با حضور در سالن زاویه کارخانه نوآوری آزادی از استارتاپ‌های مستقر در این کارخانه بازدید و در فضایی صمیمی با جوانان فعال در تیم‌های گوناگون استارتاپی گفتگو کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این بازدید سرپرست‌های ۱۰ تیم استارتاپی گزارشی از روند فعالیت‌های خود در حوزه‌های گوناگون از جمله پزشکی فرد محور بر اساس داده‌های ژنتیکی، مشاوره پزشکی تخصصی و دستیار هوشمند بیمار، اطلاعات سلامت محور مواد غذایی، دستیار هوشمند کادر درمان و پایگاه داده گسترده پزشکی و دارو، پیشگیری، مشاوره و آزمایش آنلاین بیماری‌های مقاربتی، هوش مصنوعی در مارکتینگ، توسعه نرم‌افزار‌های حوزه منابع انسانی، عرضه مستقیم و بی واسطه زعفران از کشاورز به مشتریان، بستر یکپارچه سخت افزاری- نرم افزاری برای پوشش دهی نیاز کاربران بر بستر تلویزیون (پخش موزیک، فیلم، خرید آنلاین و …)، ساخت کیت‌های شناسایی سریع و شمارش دقیق باکتری‌های موجود در آب، تولید و عرضه محتوای صوتی آنلاین در قالب کتاب و سریال صوتی، تولید و نشر بازی‌های یارانه‌ای، ارائه خدمات حقوقی آنلاین، دارو‌های نانویی تزریقی و قطره‌های نانویی استریل چشمی به رئیس‌جمهور ارائه کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید