کد خبر:106331
پ
کاهش تعهدات هسته‌ای
با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای به چهارمین گام ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای به چهارمین گام ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای واکنش نشان داد.

 

*** واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مورگان اورتاگوس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:

توسعه فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران یک گام بزرگ در مسیری اشتباه است.

این اظهارات پس از آن است که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که تزریق گاز اورانیوم به سانتریفیوژهای مستقر در تاسیسات هسته‌ای فرودو را آغاز کرده است.

این مقام آمریکایی افزود: ما کاملا از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اجرای نقش مستقل خود در راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم و منتظر گزارش آژانس درباره هرگونه تحولات هستیم.

 

*** آغاز گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته‌ای فردو

 

انگلیس و دیگر طرف‌های اروپایی برجام در حالی ایران طی ماه‌های اخیر ایران را به دلیل کاهش تعهداتش ذیل برجام سرزنش کرده و پس از هر گام ایران در کاهش تعهداتش خواستار پرهیز از برداشتن گام‌های بعدی شده‌اند که پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یکجانبه این کشور علیه ایران، طرف‌های اروپایی برجام از جمله فرانسه تنها به دادن وعده و وعید اکتفا کرده و گام محسوسی در راستای تأمین منافع مشروع ایران طبق برجام برنداشته‌اند.

ایران که پیش از این در پاسخ به بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود کرده، سه‌شنبه ۱۴ آبان رسماً از آغاز گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته‌ای فردو خبر داد تا بدین ترتیب گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای خود را آغاز کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مقامات ایرانی بارها تأکید کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران حاضر به اجرای یکجانبه برجام نیست و تا زمانی که طرف‌های دیگر برجام به تعهداتشان عمل نکنند، روند کاهش تعهدات هسته‌ای خود را به‌صورت مرحله به مرحله ادامه خواهد داد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید