کد خبر:106362
پ
رئیس بانک مرکزی
رئیس کل بانک مرکزی:

منطقی‌تر شدن قیمت ارز در بازار

رئیس کل بانک مرکزی از منطقی‌تر شدن قیمت ارز در بازار خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی از منطقی‌تر شدن قیمت ارز در بازار خبر داد.

 

*** منطقی‌تر شدن قیمت ارز در بازار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالناصر همتی با انتشار یادداشتی در صفحه مجازی خود با اشاره به سیاست‌های ارزی بانک مرکزی نوشت:

قبلاً تأکید کردم، به علت سیاست‌های ارزی بانک مرکزی و نقش صادرکنندگان غیرنفتی در تأمین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت و راهبری بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس و ارز شاهد تأمین روانتر نیازهای وارداتی و منطقی‌تر شدن قیمت ارز در بازار خواهیم بود.

وی افزود: البته این نکته را بارها تأکید کرده‌ام که در شرایط تحریمی برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تأثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی، هر کدام تا حدودی می‌توانند بازار ارز را متأثر سازند. با اطلاع و شناختی که از توانایی‌ها و امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم، ثبات نسبی بازار ارز  ادامه خواهد شد.

 

*** پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی

 

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه پیام خود آورده است:

بانک مرکزی تلاش کرده است به طور مرتب با نرخ مناسب بازار از طریق صرافی‌های منتخب، امکان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی فراهم آورد.

خرید خالص روزانه میلیون‌ها یورو ارز عرضه شده خانواده‌ها و فعالین اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل بانک مرکزی در پایان، اظهار داشت:

ضمناً آنچه تاکنون در خصوص تقویت ارزش پول ملی گفته‌ام، صرفاً در مورد تأثیر مقاومت مردم و عملکرد یک سال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده و به هیچ وجه نافی آنچه تحریم‌های ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمت‌ها و فشار بر اقشار آسیب‌پذیر آورد، نیست.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید