کد خبر:106388
پ
هوای آلوده تهران

کیفیت هوا در شرایط نامطلوبی است

با افزایش گرد و غبار کیفیت هوا در شرایط نامطلوبی قرار گرفته است.

با افزایش گرد و غبار کیفیت هوا در شرایط نامطلوبی قرار گرفته است.

 

*** کیفیت هوا در شرایط نامطلوبی است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیش‌بینی‌های انجام ‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد با افزایش تردد خودروها، همراه با حاکمیت جو آرام و آسمان غبارآلود، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق مهیا شده و اکثر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.

بر این اساس تداوم شرایط جوی آرام و نسبتاً پایدار در طی روز، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و احتمال می‌رود در مناطق پرتردد، کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در اکثر مناطق شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس برقرار شود.

 

*** کاهش آلودگی در روزهای آتی

 

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش نسبی سرعت باد، انتظار می‌رود همراه با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل در ساعات صبحگاه از غلظت آلاینده‌ها (ذرات معلق) نسبت به روز قبل کاسته شود. با این ‌حال در پاره‌ای مناطق با شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس روبه‌رو خواهیم شد در طول روز هم با افزایش پایداری جوی و رشد ابر، تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، هرچند نیز با افزایش حجم ترافیک، غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا کرده و با کاهش سرعت باد و شرایط پایدار جوی احتمال کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید