کد خبر:106459
پ
دانش‌آموزان
وزیر آموزش و پرورش:

زمان اجرای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد

وزیر آموزش و پرورش کشور زمان اجرای رتبه‌بندی معلمان را اعلام کرد.

وزیر آموزش و پرورش کشور زمان اجرای رتبه‌بندی معلمان را اعلام کرد.

 

*** تقسیم‌بندی معلمان در ۵ رتبه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محسن حاجی میرزایی در نشست هم‌اندیشی با مدیران، فرهنگیان و مجمع خیرین استان مازندران به نقش برجسته معلم اشاره و اظهار‌ کرد:

معلم جایگزین و جانشین همه نداشته‌ها است بنابراین باید دغدغه‌های آنان را به طور کامل مرتفع سازیم، طرح رتبه‌بندی معلمان امسال حتما اجرایی خواهد شد و مبنای اجرای این طرح از ابتدای مهر ماه ۹۸ است و براساس شیوه‌نامه مورد نظر، معلمان براساس صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی در ۵ رتبه تقسیم می‌شوند و متناسب با همین تقسیم‌بندی، رتبه‌های خود را کسب می‌کنند.

وی، تصریح‌کرد: تمام تلاشم طی دو ماه گذشته، رفع دغدغه‌های فرهنگیان بود چون باور قلبی دارم باید این مشکلات رفع و حل شود تا همه و ازجمله معلمان، بر آموزش تمرکز کنیم.

وزیر آموزش و پرورش، افزود: شیوه‌نامه تبدیل وضع مربیان پیش‌دبستانی، خرید خدمت‌ها، حق‌التدریسی‌ها مراحل نهایی خود را می‌گذراند و ظرف چند هفته آینده اجرایی خواهد شد.

 

*** توجه به آموزش و پرورش تضمین‌کننده توسعه پایدار

 

حاجی میرزایی، گفت: امروز نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران ۱۵ میلیون دانش‌‍‌آموز را در اختیار دارد و همین دانش‌آموزان، آینده و فردای ایران اسلامی را در دست خود خواهند گرفت پس اگر امروز به این فرزندان توجه ویژه کنیم فردا در بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، ایمن خواهیم بود.

وی، بیان‌کرد: برای تبدیل شدن کشور به یک جامعه بهتر و سالم‌تر باید به آموزش و پرورش بپردازیم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: هزینه کردن در آموزش و پرورش یک سرمایه‌گذاری دیرپا اما اطمینان‌بخش است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر آموزش و پرورش در پایان، اظهار داشت:

پژوهش‌های بین‌المللی و تجربیات ما ثابت کرده است که توجه به آموزش و پرورش تضمین‌کننده توسعه پایدار است و اساساً پایداری یک جامعه در ظرفیت فکری است و ریشه در خلاقیت آنها دارد که این مهم در داخل کلاس‌های درس رخ می‌دهد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید