کد خبر:106443
پ
در نماز جمعه تهران
خطیب نماز جمعه تهران:

مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان درِ مذاکره با آمریکا را بستند

خطیب نماز جمعه تهران حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را موجب بسته شدن درِ مذاکره با آمریکا دانست.

خطیب نماز جمعه تهران حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را موجب بسته شدن درِ مذاکره با آمریکا دانست.

 

*** حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های عبادی-سیاسی این هفته تهران، ضمن تبریک ایام آغاز ولایت و امامت امام زمان (عج) و همچنین با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان، اظهار داشت:

حضور معنی‌دار ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان و اعلام انزجار از استکبار جهانی و به خصوص سران آمریکا نشانه عمق بصیرت مردم شریف ایران نسبت به خطری است که از ناحیه آمریکا، بشریت، صلح، امنیت و حقوق انسان‌ها را تهدید می‌کند.

خطیب نماز جمعه تهران، افزود: ملت ایران در طول سال‌های فراوان خیانت آمریکا نسبت به این کشور بزرگ را دیده است و شاهد جنایات آن در سال ۱۳۳۲ در قبال دولت ملی آن نیز علیرغم اعتماد مصدق به آمریکا بود، مانند همه کسانی که به آمریکا اعتماد می‌کنند و بعد از آن توسری می‌خورند.

وی، اظهار داشت: امروز مسئولان ما باید از این مسائل درس بگیرند و بدانند مصدق که مخالفتی با آمریکا نداشت چگونه با او رفتار شد و ما اگر مرگ بر آمریکا نگوییم کار به کار ما ندارد.

 

*** انقلاب اول در مقابل استبداد داخلی بود و انقلاب دوم برای استقلال کشور

 

حجت الاسلام صدیقی، تصریح کرد: مصدق به آمریکا اعتماد کرده بود اما آنها او را از کار برکنار و تا آخر عمر در یک روستا، محدود کردند و یک رژیم منحوس و بی‌کفایت را روی کار آوردند و همه چیز این مملکت را در دوران پهلوی به غارت بردند و از زمانی که امام(ره) علیه آمریکا قیام می‌کرد و انقلاب ما به پیروزی رسید آنچه آمریکایی ها می‌توانستند برای براندازی نظام اسلامی و ضربه‌زدن به منافع ملت بزرگ به کار ببرند از هیچ چیزی مضایقه نکردند.

خطیب نماز جمعه تهران، گفت: انقلاب اول در مقابل استبداد داخلی بود و انقلاب دوم برای استقلال کشور و مقابله با استکبار جهانی بود.

وی، تاکید کرد: ملت ایران زیر پرچم نیابت حضرت حجت و ولایت فقیه مصمم است و از این کشور یک پادگانی بسازد و جبههای ایجاد کند که پایان آن جبهه حضور حضرت مهدی (عج) باشد.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به شعار سال به عنوان «رونق تولید» و بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان، گفت: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند هشت ماه از سال می گذرد آنچه که ما را با مشکلات مواجه کرد چشم امید به بیرون و منتظر بودن است.

امام جمعه موقت تهران با طرح این پرسش که آیا یک تحریم برداشته شد؟، اظهار داشت:

بلکه چندین تحریم در زمان دولت قبلی آمریکا و دولت فعلی اضافه شد. مذاکره کنندگان به امضا وزیر خارجه آمریکا دل بسته بودند، گفتند او امضا کرده در حالی که هیچ تضمین دیگری وجود نداشت.

 

*** توانمندی های داخلی

 

وی، گفت: رهبر انقلاب بارها تاکید کردند که به اینها اعتماد نکنید اما آنها منتظر شدند برجام با آن فرجامش فرا برسد و بعد از آن نیز سه ماه، سه ماه منتظر بمانیم که رئیس‌جمهور آمریکا چه تصمیمی بگیرد.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه حال در انتظار رئیس‌جمهور فرانسه هستند، افزود: مگر یک مومن از یک سوراخ چند بار گزیده می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی‌های داخلی، تصریح کرد:

این جوانان انقلابی توان موشکی را به این خوبی مایه عزت کشور قرار دادند و به جبهه مقاومت پیروزی تزریق کردند، جوانانی که در فناوری نانو و حوزه‌های دیگر علمی شاهکار کرده‌اند آیا در جنگ اقتصادی اگر به آنها میدان داده شود و جوان‌های انقلابی و کاری به کار گرفته شوند نمی‌توانیم موفق شویم؟

حجت الاسلام صدیقی، تاکید کرد:

جوانان ما جنگ هشت ساله را بدون داشتن موشک به پیروزی رساندند. آیا در جنگ اقتصادی ما را به جایی نمی‌رسانند؟

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ما باید در اقتصاد خودکفا شویم و در فرهنگ آسیب‌ها را ریشه کن کنیم، گفت:

در مسائل نظامی نیز باید حرف اول را بزنیم و جوانان کاری، مجاهد و ایثارگر را وارد جبهه مقابله با دشمن کنیم، مانند جوانان مدافع حرم که در آن جبهه افتخار آفریدند.

 
*** مایه تاسف است که هنوز هم مساله FATF مطرح است

 

وی، اظهار داشت: مسئولان اقتصادی بیش از این مردم را منتظر نگذارند که این انتظار ثبات را از بین می‌برد، بازرگانان و هر کسی که بخواهد سرمایه‌گذاری کند چون وضعیت مشخص نیست دست نگه داشته‌اند، اگر قرار نیست مذاکره مجددی صورت بگیرد و به قول آن آقا مگر دیوانه‌ایم که مذاکره کنیم پس چرا گاهی سخن از مذاکره به میان می‌آوریم.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه مردم ایران با تمام وجودشان در بیش از هزار شهر حضور پیدا کردند و درِ مذاکره را برای همیشه بستند، تاکید کرد:

مایه تاسف است که هنوز نیز مساله FATF مطرح است و گاهی نیز دروغ می‌گویند که سران در مورد آن توافق کردند و این مساله را به بیت مرتبط ساختند که تکذیب شد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه برجام برای آنها عبرت نیست و می‌خواهند تحریم‌ها را بیشتر کنند و مضیقه را برای مردم افزایش دهند، گفت:

سخنم این است که بس کنید، به ملت تکیه کنید و به وعده‌های الهی دل ببندید و جهادگرانه کمر به حل مشکلات ببندید در این مسیر از مردم کمک بخواهید و جوانان عزیز را به کار ببندید نیازی به این گونه ذلت‌ها نخواهد بود.

وی در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران، گفت:

این حقوق‌هایی که مسئولان دریافت می‌کنند، از سفره ملت و از جیب همین مردمِ جنوب شهر و شهید داده‌ها و مدافعان بزرگوار حرم است؛ اگر همین‌ها یاد خدا را داشته باشند، گرانی‌ها و فاصله‌ها را تحمل نمی‌کنند.

 

*** مسئولان و حقوق بگیران خود را ارباب نبینند

 

حجت الاسلام صدیقی، افزود: همواره در سنگر مقاومت اسلامی باید مراقب دشمن بود و از نیرنگ‌های دشمنان ایران اسلامی غافل نشد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، خطیب نماز جمعه تهران در پایان، اظهار داشت:

مسئولان و حقوق بگیران خود را ارباب نبینند، این حقوق‌ها از جیب مردم و از سفره همین مردم جنوب شهر و مدافعان انقلاب و حرم است؛ مسئولان نوکری مردم را باید ارزش بدانند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید