کد خبر:106538
پ
پیامک‌های تبلیغاتی
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد

امکان استفاده از لیست سیاه پیامک‌های تبلیغاتی برای تمام مشترکان

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، استفاده از لیست سیاه پیامک‌های تبلیغاتی را برای تمام مشترکان ممکن اعلام کرد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، استفاده از لیست سیاه پیامک‌های تبلیغاتی را برای تمام مشترکان ممکن اعلام کرد.

 

*** اقدامات صورت‌گرفته برای کاهش مزاحمت‌های پیامکی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مجید حقی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کاهش مزاحمت های پیامکی، اظهار داشت:

با مکانیزم های نظارتی صورت گرفته از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، طی ۶ ماه گذشته تعداد پیامک های ارسال شده از خطوط شخصی به مشترکان موبایل روند کاهشی داشته است.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه موضوع مزاحمت‌های پیامکی در دو مدل قابل پیگیری است، افزود:

بخشی از پیامک ها از سیم کارت های شخصی به صورت انبوه ارسال می شوند که در صورتی که از سوی مشترک، به رگولاتوری گزارش شوند این سیم کارت‌ها مسدود می شوند.

 

*** روش قطع پیام‌های تبلیغاتی

 

حقی با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۵۴ هزار سیم‌کارت که مبادرت به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی انبوه می‌کردند مسدود شده‌اند، افزود:

بخشی از مزاحمت‌های پیامکی نیز مربوط به ارسال پیام‌های تبلیغاتی از سرشماره های پیامکی است که کاربر می تواند با شماره گیری کد دستوری #۸۰۰* نسبت به قطع این پیام‌ها اقدام کند.

 

*** امکان استفاده از لیست سیاه برای مشترکان

 

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بیان داشت: امکان استفاده از لیست سیاه برای مشترکان نیز فراهم شده است تا کاربر بتواند دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را برای خود، بلاک کند.

حقی افزود: در این روش، کاربران می تواند با اعلام لیست مورد نظر خود به رگولاتوری، پیامکهایی را در لیست سیاه قرار داده تا نسبت به قطع تبلیغات برای آنها اقدام شود.

 

*** روش قطع پیام‌های تبلیغاتی

 

وی در ادامه گفت: امکان قطع پیام‌های تبلیغاتی از طریق کد دستوری «ستاره ۸۰۰ مربع » فراهم است و در همین حال مشترکان می توانند شکایت و نارضایتی خود را از پیامک‌های ارسالی با اعلام سرشماره و یا شماره شخصی ارسال کننده پیامک، به سامانه ۱۹۵ اطلاع دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

حقی تاکید کرد: تا پیش از این ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، فضایی برای سوء استفاده از مشترکان فراهم کرده بود که با مکانیزم جدیدی که رگولاتوری برای احراز هویت در نظر گرفته و روی آن تمرکز دارد، این امکان سوءاستفاده به مراتب کمتر شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پایان، اظهار داشت: کاربران همچنان می توانند از طریق پنل اپراتورها نیز نسبت به قطع پیامک های تبلیغاتی و انتخاب دریافت پیامک، اقدام کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید