کد خبر:106644
پ
تصادف ساختگی
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت:

دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای/کشف ۳۰ فقره تصادف ساختگی در تهران

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای از کشف ۳۰ فقره تصادف ساختگی در تهران توسط این دو کلاهبردار خبر داد.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای از کشف ۳۰ فقره تصادف ساختگی در تهران توسط این دو کلاهبردار خبر داد.

 

*** کشف ۳۰ فقره تصادف ساختگی در تهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کرم یوسف‌وند با اعلام این خبر اظهار داشت:

در پی وقوع چند فقره تصادف ساختگی مشابه در حوزه پلیس راه منطقه حسن‌آباد که منجر به پرداخت خسارت از سوی شهروندان (مقصران حادثه) شده بود، موضوع توسط پلیس راهور منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تحقیقات اولیه پلیس راهور حکایت از ساختگی بودن این تصادف‌ها داشت، بیان کرد:

پرونده از سوی دادگاه حسن‌آباد برای شناسایی عامل یا عاملان تصادف‌های ساختگی به پایگاه نهم ارجاع شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با دریافت شکایت، تیمی از ماموران پایگاه نهم به محل‌های تصادف مراجعه و متوجه شدند که راننده یک دستگاه پژو پارس تصادفی در میادین و تقاطع‌ها به نحوی می‌ایستد و یا حرکت می‌کند که در نهایت منجر به وقوع تصادف با خودروی شهروندان شود.

یوسف وند عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی به دست آمد که متهم به تنهایی یا با همراهی فرد دیگری با خودرو تصادفی بر سر راه سایر شهروندان قرار گرفته و با ضربه زدن به سایر خودروهای شهروندان، مدعی می شود که مقصر حادثه شما بوده اید و وی از شهرستان به تهران آمده و فرصت تعمیر خودرو را ندارد.

به گفته وی، به دنبال آن با دریافت مبلغ ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان محل را ترک و در محل دیگری نیز این کار را تکرار می کرده است.

 

*** شناسایی مخفیگاه متهم

 

یوسف‌وند با بیان اینکه در تحقیقات میدانی، تصویر واضحی از راننده خودرو به دست آمد و به دنبال آن مخفیگاه وی در محله حسن‌آباد مورد شناسایی قرار گرفت، گفت:

با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه نهم پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد:

متهم در بازجویی‌های اولیه اظهار داشت متهم اصلی پرونده که مالک خودرو است فردی دیگری است که وجوه دریافتی از تصادف ساختگی را به حساب وی واریز می‌کرد.

یوسف‌وند تصریح کرد: با شناسایی مالک خودرو، مخفیگاه متهم اصلی پرونده در حسن‌آباد شهر ری شناسایی و ماموران موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به ۳۰ فقره تصادف ساختگی با همکاری یکدیگر اعتراف کرده‌اند و تا کنون ۲۵ تن از مال‌باختگان نیز شناسایی شده‌اند، افزود:

مال‌باختگان در اظهارات مشابهی عنوان کردند که مورد اخاذی متهم اصلی پرونده قرار گرفته و وی با نشان‌دادن خالکوبی روی بدنش که نوشته بود من از مرگ نمی‌ترسم از مال‌باختگان مبالغی را اخاذی کرده است.

 

*** انتشار تصویر بدون پوشش متهم اصلی پرونده

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پایگاه نهم آگاهی در پایان اظهار داشت:

با دستور قضائی انتشار تصویر بدون پوشش متهم اصلی پرونده برای شناسایی سایر جرائم مشابه در دستور کار قرار دارد و شهروندان می‌توانند برای تشکیل پرونده و یا ادامه شکایت‌شان به پایگاه نهم پلیس آگاهی واقع در شهرری، میدان هادی ساعی، خیابان آستانه، پایگاه نهم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید