کد خبر:106665
پ
دبیر شورای عالی فضای مجازی
دبیر شورای عالی فضای مجازی:

ایجاد اپراتورهای VPNرسمی در کشور

دبیر شورای عالی فضای مجازی ایجاد اپراتورهای VPNرسمی در کشور را اعلام کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی ایجاد اپراتورهای VPNرسمی در کشور را اعلام کرد.

 

*** اپراتورهای VPNرسمی در کشور ایجاد می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ابوالحسن فیروزآبادی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست صبحانه کاری در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، اظهار داشت:

ما موافق تعریف سطوح مختلف دسترسی به اینترنت برای کاربران هستیم و در این رابطه پیشنهادی به کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ داده‌ایم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: این کارگروه در حال حاضر در حال تهیه آئین نامه و دستورالعملی برای تعیین سطح دسترسی به اینترنت و فیلترینگ است و امیدواریم در اسرع وقت این طرح به سرانجام برسد.

فیروزآبادی گفت: ما می‌خواستیم این آئین‌نامه حدود ۳ ماه گذشته آماده شود اما متأسفانه جلسات این کارگروه دیر به دیر تشکیل می‌شود و شاهد مقداری کندی در تصمیم‌گیری‌ها هستیم.

وی با اشاره به طرح موضوع وی پی ان قانونی اظهار داشت:

این موضوع از قدیم مطرح شده بود اما اجرا نشد و امیدواریم با توجه به اینکه اقتصاد وی پی ان تبدیل به اقتصاد بزرگی شده است و سازمان ها و افراد زیادی از آن بهره برداری می‌کنند با مسئولیت دادستانی و وزارت ارتباطات بتوانیم اپراتورهای VPNرسمی در کشور شکل دهیم به این معنی که وی پی ان طبق یک مقررات و با نظم مشخصی از طریق اپراتورهای رسمی واگذار شود و واگذاری آن بنا بر مواردی باشد که در کشور نیاز است از آن استفاده شود.

 

*** جرایم استفاده از VPNدر کشور

 

دبیر شورای عالی فضای مجازی اضافه کرد:

به هر حال سازمان‌های خاصی بسته به فعالیت‌شان مانند سازمان‌های دولتی، بانک‌ها و سفارتخانه‌ها نیاز به استفاده از VPNدارند و در بعضی حوزه‌ها نیز شاهد تحریم آمریکا در سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها هستیم که نیاز است کسب و کارها از VPNبرای دسترسی استفاده کنند از این رو این آئین‌نامه در حال تدوین است تا موضوع استفاده از VPNدر کشور ساماندهی شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص موضوع جرایم استفاده از VPNدر کشور نیز گفت:

طرحی در مجلس شورای اسلامی در این باره در دست تهیه است که مرکز ملی فضای مجازی نیز نظرات خود را در این باره ارائه داده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر شورای عالی فضای مجازی در پایان، اظهار داشت:

متولی این طرح، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بوده و این طرح مراحل نهایی خود را طی می‌کند تا به زودی در صحن مجلس مطرح و به صورت قانونی در بیاید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول