کد خبر:106754
پ
کاپیتان شمشیربازی

تحریم‌ها، جایزه ۱۰ هزار دلاری کاپیتان تیم ملی شمشیربازی را بلوکه کرد

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی کشورمان به دلیل تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند جایزه ۱۰ هزار دلاری برای مدال جهانی‌اش را دریافت کند.

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی کشورمان به دلیل تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند جایزه ۱۰ هزار دلاری برای مدال جهانی‌اش را دریافت کند.

 

*** تحریم‌ها، جایزه ۱۰ هزار دلاری تیم ملی شمشیربازی را بلوکه کرد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ۲۷ تیرماه سال جاری بود که در مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان مجتبی عابدینی توانست نخستین مدال ایران در این رقابت ها را کسب کرده و برنزی شود و نام خود را در تاریخ ثبت کند.
کاپیتان تیم‌ملی شمشیربازی با این مدال صاحب جایزه ۱۰ هزار دلاری فدراسیون جهانی شده اما اینکه چه زمانی به دست وی برسد، مشخص نیست.
تحریم‌های ظالمانه آمریکا باعث شده عابدینی با وجود گذشت چهار ماه هنوز به پاداش دلاری خود نرسد.

فدراسیون جهانی اعلام کرده باید شماره حسابی برای پرداخت جایزه اعلام شود، اما به دلیل همین تحریم‌ها انتقال پول امکان‌پذیر نیست.

عابدینی با تایید این خبر، اظهار داشت:

متاسفانه به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانم جایزه‌ام را دریافت کنم چون از من شماره حساب ارزی خواسته‌اند و به دنبال این هستم که بتوانم جایزه را دریافت کنم، اما تاکنون موفق نشده‌ام.

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ادامه داد: نمی‌دانم می‌توانم این مبلغ را به صورت نقد بگیرم یا نه و باید در این زمینه از طریق فدراسیون و وزارت ورزش رایزنی کنم.

 

*** سابقه ورزشی مجتبی عابدینی

 

به گزارش خبرگزاری  سروش، کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه سابر است که نشان نقره تیمی بازی‌های ۲۰۱۴ اینچئون را در کارنامه دارد و در ۲ المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو حاضر بوده است.

عابدینی در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ با غلبه بر شمشیربازان اوکراین، کره جنوبی و فرانسه، توانست به جمع چهار بازیکن برتر این رقابت‌ها صعود کند و در نهایت به عنوان چهارمی رسید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید