کد خبر:106728
پ
محمد منتقمی راد
مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت:

سوء استفاده برخی شرکت‌ها برای اخاذی و پوشش بیمه‌ای

مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت از سوء استفاده برخی شرکت‌ها برای اخاذی و پوشش بیمه‌ای خبر داد.

مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت از سوء استفاده برخی شرکت‌ها برای اخاذی و پوشش بیمه‌ای خبر داد.

 

*** سوء استفاده برخی شرکت‌ها برای اخاذی و پوشش بیمه‌ای

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد منتقمی راد با اعلام این خبر، اظهار داشت:

سودجویان برای شیوه‌های جدید کلاهبرداری فعال هستند و با توجه به اطلاع‌رسانی گسترده درباره پوشش اجباری بیمه سلامت، افرادی که بیمه نیستند به دنبال بیمه‌شدن رفته و سودجویان نیز از همین کلمه «اجباری» سودجویی کرده و با افراد تماس گرفته و می‌گویند پوشش بیمه سلامت اجباری شده و باید هزینه‌ای پرداخت کنید تا بیمه شوید و اگر خودتان را بیمه نکنید، یارانه شما قطع می‌شود.

محمد منتقمی راد درباره سوء استفاده برخی شرکت‌ها و تماس با افراد برای اخاذی و پوشش بیمه‌ای افزود:

همواره سودجویی از طرف برخی افراد وجود دارد. وقتی قرار است نفعی به بخشی از جامعه برسد، عده‌ای به دنبال منافع و سودجویی خودشان هستند تا قبل از آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت، موضوع کارت بیمه سلامت توسط سودجویان و با تماس تلفنی مطرح بود و حالا با آغاز این طرح، شیوه سودجویی تغییر پیدا کرده است.

 

*** اطلاع‌رسانی‌های گسترده روابط عمومی سازمان بیمه سلامت در راستای آگاهی مردم

 

وی ادامه داد: البته در حال حاضر میزان شکایت‌ها در سامانه ۱۶۶۶ سازمان بیمه سلامت با توجه به اطلاع‌رسانی‌های گسترده روابط عمومی سازمان بیمه سلامت در راستای آگاهی مردم، نسبت به گذشته کاهش یافته است. زیرا وقتی اطلاع‌رسانی گسترده و مناسب انجام می‌شود، تعداد شکایت‌ها با توجه به افزایش آگاهی جامعه، کاهش پیدا می‌کند.

منتقمی راد بیان کرد: بخشی از موفقیت سودجویان، برخورد تحکمی با افراد است. به طور مثال با داشتن اطلاعات فردی، تماس گرفته و خودشان را از سازمان بیمه سلامت یا وزارت بهداشت معرفی کرده و اطلاعات شناسنامه‌ای افراد را ارائه کرده و به شکل حرفه‌ای کلاهبرداری می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت در پایان، اظهار داشت:

البته ما آگاهی کامل داریم که این سودجویان چطور این اطلاعات را کسب می‌کنند و به محض سوء استفاده با این کلاهبرداری ها و سودجویان برخورد شده و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند اگر تمام خدمات سازمان بیمه سلامت الکترونیکی شود، بخش زیادی از این سوء استفاده‌ها کاهش یافته و به حداقل می‌رسد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید