کد خبر:106830
پ
پراید
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:

پراید ۴۷ میلیونی و پژو پارس ۱۰۰ میلیونی خریدار ندارد

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو از خریدار نداشتن پراید ۴۷ میلیونی و پژو پارس ۱۰۰ میلیونی خبر داد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو از خریدار نداشتن پراید ۴۷ میلیونی و پژو پارس ۱۰۰ میلیونی خبر داد.

 

*** پراید ۴۷ میلیونی و پژو پارس ۱۰۰ میلیونی خریدار ندارد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سعید مؤتمنی با اعلام این خبر ، اظهار داشت: درج قیمت‌های بالا در برخی سایت‌ها باعث تقویت سوداگری در بازار خودرو شده است.

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد در حال حاضر هر دستگاه پراید با قیمت ۴۷ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود و در مورد سایپا ۱۳۲ نیز باید به قیمت ۴۹ میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم در چنین شرایطی برخی سایت‌ها قیمت سایپا ۱۳۲ را حتی تا ۵۳ میلیون تومان نیز اعلام می‌کنند که این موضوع بر بازار اثرگذار است.

در مورد قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز باید به نرخ ۸۳٫۵ میلیون تومانی در بازار اشاره کنیم پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با قیمت ۱۰۰ میلیون در بازار عرضه می‌شود قیمت پژو پارس نیز در بازار به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده و در مورد پژو ۴۰۵ مدل GLX نیز باید به قیمت ۷۶٫۵ میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم.

در عین حال، قیمت خودرو رانا در بازار به ۸۳ میلیون تومان رسیده و هر دستگاه سمند ال ایکس با قیمت ۷۹٫۵ میلیون تومان عرضه می‌شود. 

در مورد تیبا صندوق‌دار هم می‌توان به قیمت ۵۳٫۵ میلیون تومان در بازار اشاره کرد همچنین نوع هاچ بک این خودرو با قیمت ۶۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار خرید وفروش می‌شود.

 

*** عرضه و تقاضا وضعیت بازار را تعیین می‌کند

 

قیمت ساندرو استپ وی نیز در بازار ۱۸۸ میلیون تومان است و هر دستگاه سراتو که قبلا در بازار تا ۲۸۱ میلیون تومان نیز معامله می‌شد حالا در بازار به قیمت ۲۹۷ میلیون تومان معامله می‌شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در این مورد گفت: قیمت خودروها توسط برخی سایت‌ها افزایش یافته و همین مسئله باعث شده تا سوداگری در بازار خودرو تقویت شود.

وی با بیان اینکه در این شرایط خبری از خریدار نیست، گفت: افزایش قیمت خودروهای داخلی باعث افزایش سوداگری در بازار خودروهای خارجی نیز شده است. در عین حال محدودیت عرضه نیز باعث افزایش حباب قیمتی در بازار شده است.

به گفته مؤتمنی، عرضه و تقاضا وضعیت بازار را تعیین می‌کند و در شرایطی که عرضه خودرو کم و تقاضا برای خرید زیاد باشد، قیمت‌ها نوسان پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه این اتفاق در مورد خودروهای پرتیراژ رخ داده است، افزود: قیمت پراید تا ۳۹٫۵ میلیون تومان پایین آمده بود، اما حالا به ۴۷ میلیون تومان رسیده است که دلیل این اتفاق باید ریشه‌یابی شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تصریح کرد: در حال حاضر پراید در بازار بیشتر از ۴۷ میلیون تومان خرید و فروش نمی‌شود، ولی در سایت‌ها قیمت این خودرو را تا ۵۲ میلیون تومان نیز اعلام می‌کنند و از این طریق به گرانی خودرو دامن می‌زنند.

 

***  لزوم کنترل سایت‌های اعلام کننده قیمت خودرو 

 

وی با تاکید بر لزوم کنترل سایت‌های اعلام کننده قیمت خودرو گفت:

 دو سه روز است که بازار دچار رکود سنگینی شده و مراجعه‌ای برای خرید خودرو صورت نمی‌گیرد.این اتفاق در مورد خودروهای خارجی که وارداتشان متوقف است و قیمت ثابتی داشتند، نیز اثرگذار بوده و باعث افزایش قیمت خودروهای خارجی نیز شده است.

مؤتمنی گفت:‌گاهی قیمت‌هایی را در برخی سایت‌ها مشاهده می‌کنیم که چنین نرخ‌هایی در بازار دیده نمی‌شود و تعجب آور است.

در این شرایط، رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد وضعیت قیمت خودروهای داخلی معتقد است:

متاسفانه با اینکه در دو ماه اخیر شاهد قیمت نزولی خودرو بودیم ولی خودروسازان به خوبی آن را انجام ندادند و با عرضه‌نشدن خودرو خلل ایجاد کردند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پایان، اظهار داشت:

  معتقدیم باید خودروسازها نقش بهتری داشته باشند ولی متاسفانه شاهد افزایش قیمت خودرو تا ۵ الی ۱۱ میلیون تومان هم در خودروهای پرمصرف بودیم که سیر صعودی گرفت بازار عکس العمل خوبی داشت اما خودروسازها خلل ایجاد کردند و  سیر نزولی را به صعودی تبدیل کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید