کد خبر:106943
پ
تامین اجتماعی
رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی:

افزایش ۱۵درصدی تعهدات درمانی/ قرار داد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی نهایی شد

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به افزایش متوسط ۱۵درصدی سقف تعهدات درمانی از نهایی‌شدن قرار داد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به افزایش ۱۵درصدی تعهدات درمانی از نهایی‌شدن قرار داد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

 

*** نهایی‌شدن قرار داد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی‌اصغر بیات در خصوص بیمه تکمیلی جدید بازنشستگان تأمین اجتماعی، اظهار داشت:

قرارداد جدید بیمه تکمیلی پس از برگزاری سه بسته در مناقصه و بازگشایی پاکت‌ها در جلسه کانون عالی بازنشستگان با حضور بازرسین و اعضای اصلی هیات مدیره کانون برگزار شد و در نهایت پس از مذاکرات لازم و با در نظر گرفتن افزایش سطح خدمات بیمه تکمیلی، قرارداد با شرکت بیمه ای آتیه سازان حافظ منعقد شد.

وی با اشاره به اینکه قرارداد جدید از ۳۰ آبان به مدت یک سال اعتبار دارد، گفت:
تا اول آذرماه سال آینده بازنشستگان می توانند برای استفاده از خدمات درمانی به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه و از بسته جدید تکمیل درمان بهره مند شوند.
 

*** افزایش متوسط ۱۵ درصدی سقف تعهدات درمانی بازنشستگان

 
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه حق بیمه تکمیل درمان بازنشستگان تأمین اجتماعی از ۳۸ و هزار ۲۰۰ تومان در سال گذشته به ۴۴ هزار تومان افزایش یافته است، گفت: به طور متوسط تعهدات درمانی در بیمه تکمیلی جدید ۱۵ درصد افزایش یافته است.
 
بیات از افزایش متوسط ۱۵ درصدی سقف تعهدات درمانی بازنشستگان در قرار داد جدید بیمه تکمیلی خبر داد و گفت:
به منظور رفاه بیشتر بازنشستگان سعی کردیم حق بیمه آنها افزایش زیادی نداشته باشند اما تعهدات افزایش یافته است که این افزایش شامل بیماران خاص، صعب العلاج، اعمال جراحی قلب، پیوند کبد، کلیه، شیمی درمانی، تالاسمی، هموفیلی، ام اس و غیره می باشد.
 
وی افزود: در قرار داد جدید سقف جراحی های تخصصی به ۲۰ میلیون تومان، پاراکلینیک ۱ شامل اسکن، سی تی اسکن و ام آر آی به ۸۰۰ هزار تومان و همچنین پاراکلینیک ۲ شامل نوار عضله ، عصب و مغز به ۶۰۰ هزار تومان و اعمال جراحی سرپایی نیز به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. 
 

*** میزان افراد بازنشسته تحت پوشش تامین اجتماعی

 
 وی با بیان اینکه بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که از بیمه تکمیل درمان استفاده می کنند، افزود:
 
بازنشستگان، مستمری بگیران، از کارافتادگان و بازماندگان به همراه همسر و یا سایر افراد تحت تکفل واجد شرایط استفاده از قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان هستند و البته افرادی که در گذشته بیمه نبودند و می خواهند تحت پوشش قرار گیرند سه ماه فرصت دارند تا با مراجعه به کانون های بازنشستگی شهر محل زندگی خود نسبت به فرم درخواست، برقراری پوشش بیمه تکمیلی اقدام کنند.
بیات خاطرنشان کرد: بازنشستگانی که در گذشته بیمه بوده‌اند نیز در صورتی که نمی خواهند دیگر از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند حداکثر سه ماه (تا ۳۰ بهمن ماه) فرصت دارند تا انصراف خود را اعلام کنند.
 
*** انعقاد قرارداد با مراکز دولتی و خصوصی در بخش‌های بیمارستانی و پاراکلینیکی
 
به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در پایان، اظهار داشت:
سازمان تأمین اجتماعی به ازای هر نفر سه هزار تومان در حق بیمه، بیمه تکمیلی و عمر مشارکت می‌کند و همچنین شرکت بیمه‌گر در قرار داد جدید موظف‌شده به منظور ارائه خدمات بهتر به بیمه‌شدگان و جلب رضایت بازنشستگان و کاهش مراجعات آن‌ها، با مراکز دولتی و خصوصی در بخش‌های بیمارستانی و پاراکلینیکی در سراسر کشور قرارداد منعقد کند.
 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید