کد خبر:106948
پ
صحرایی
در مجمع عمومی سازمان ملل

پاسخ نماینده ایران در سازمان ملل به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی 

نماینده ایران در سازمان ملل به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل پاسخ داد.

نماینده ایران در سازمان ملل به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل پاسخ داد.

 

*** پاسخ نماینده ایران در سازمان ملل به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قاطع ۸ قطعنامه، جنایات رژیم کودک کش اسرائیل در فلسطین و به ویژه نوار غزه را محکوم کرد.

همزمان با ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار مردم بی دفاع آن و با وجود مخالف هیات‌های آمریکا، کانادا و رژیم صهیونیستی، کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قاطع ۸ قطعنامه ضد اسرائیلی،‌ اقدامات این رژیم در نقض سیستماتیک حقوق بشر مردم فلسطین و کاربرد زور علیه شهروندان فلسطینی بویژه ساکنان نوار غزه که منجر به کشته و زخمی غیرنظامیان شده و نیز شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی از جمله در بیت‌المقدس شرقی و جولان اشغالی را محکوم کرد.

در این قطعنامه‌ها همچنین محاصره زمینی، هوایی و دریایی غزه، شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی، ‌اقدامات تحریک‌آمیز شهرک‌نشینان علیه شهروندان فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی و نیز تخریب خانه‌ها و بازداشت‌های خودسرانه و زندانی‌کردن نمودن فلسطینیان محکوم و بر بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه و کاشانه‌شان تاکید شده است.

 

*** قطعنامه‌های مصوب سازمان ملل در خصوص جولان 

 

در این قطعنامه‌ها از رژیم صهیونیستی خواسته شده تا به قطعنامه‌های مصوب سازمان ملل در خصوص جولان عمل کند و به اشغال این منطقه پایان دهد.

همچنین رژیم صهیونیستی از اعطاء حق شهروندی اسرائیل به ساکنان جولان سوریه منع شده است.

در قطعنامه‌ای دیگر با اشاره به وضعیت اسفناک اجتماعی و اقتصادی آواراگان فلسطینی و نیز وضعیت شدیدا بحرانی آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد(آنروا)، از همه کشورها،‌ آژانس‌های تخصصی و سازمان‌های غیردولتی درخواست شده است از تلاش‌ها و اقدامات آنروا در کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینی حمایت کنند.

دراین خصوص ، قطعنامه مربوط به ادامه فعالیت‌های این نهاد امدادرسانی با رای مثبت اکثریت اعضاء به تصویب رسید.

در این نشست، صحرایی نماینده در پاسخ به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی مبنی بر این که ایران از اقدامات جنبش حماس و سازمان جهاد اسلامی علیه آن رژیم حمایت می‌کند گفت:

با تصویب قطعنامه‌های ارائه شده به کمیته، جامعه جهانی بار دیگر حمایت قاطع خود را از مردم فلسطین و حق تعیین سرنوشت آنان اعلام و پاسخگویی رژیم صهیونیستی بدلیل جنایاتی که علیه مردم فلسطین از جمله زنان و کودکان مرتکب می‌شود را خواستار شده است.

 

*** ابتکارات مختلفی برای حل مساله فلسطین

 

وی تاکید کرد: با آغاز تراژدی فلسطین، سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین‌المللی و منطقه ای طرح‌ها و ابتکارات مختلفی را برای حل مساله فلسطین و کاهش آلام مردم این سرزمین ارائه کرده‌اند و تصویب قطعنامه‌های متعدد در محکومیت رژیم اشغالگر، ارائه طرح‌های و ابتکارات مختلف صلح و نیز ایجاد ماموریت‌های حقیقت‌یابی در این راستا بوده است.

صحرایی اضافه کرد:‌ با وجود این واقعیت، پایبندنبودن رژیم صهیونیستی که از سوی برخی قدرت‌ها حمایت می‌شود، به حقوق و مقررات بین‌المللی، مانع دستیابی جامعه بین‌المللی به یک راه حل عادلانه برای این بحران شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده ایران در سازمان ملل در پایان، اظهار داشت:

جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که پایان‌یافتن بیش از هفت دهه منازعه و درگیری در غرب آسیا و ایجاد صلح پایدار در این منطقه صرفا با حل مساله فلسطین از طریق پایان‌یافتن اشغالگری، برخورداری مردم فلسطین از حق تعیین سرنوشت، بازگشت آوراگان فلسطینی به سرزمین خود و ایجاد دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت‌المقدس شریف ممکن خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید