کد خبر:107308
پ
یک شورای عالی فضای مجازی
یک عضو شورای عالی فضای مجازی:

باید میزبانی کسب و کارهای اینترنتی به داخل کشور منتقل شود

یک شورای عالی فضای مجازی بر ضرورت انتقال میزبانی کسب و کارهای اینترنتی به داخل کشور تاکید کرد.

یک شورای عالی فضای مجازی بر ضرورت انتقال میزبانی کسب و کارهای اینترنتی به داخل کشور تاکید کرد.

 

*** باید میزبانی کسب و کارهای اینترنتی به داخل کشور منتقل شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدحسن انتظاری با اعلام این خبر، اظهار داشت:

کسب و کارهای فضای مجازی در صورتی که بخواهند در همه شرایط دارای شبکه‌ای پایدار و تاب آور باشند، باید میزبانی سایت خود را به داخل کشور منتقل کرده و سرورهایشان را در ایران مدیریت کنند.

وی گفت: از سوی دیگر باید ظرفیت شبکه ملی اطلاعات برای این حجم از انتقال اطلاعات به داخل کشور، مورد تست قرار گیرد تا بتوان به تمامی نیازمندی‌های کسب و کارها پاسخ گفت.

 

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه نیازمند طراحی مدل مهندسی برای میزبانی از سایت‌های داخلی در داخل کشور هستیم، اضافه کرد:

این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود میزان ظرفیت مورد نیازمند چقدر است و چه زیرساخت‌هایی برای ایجاد ظرفیت‌های داخلی میزبانی، نیاز است.

 

*** ساماندهی پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی

 

انتظاری ادامه داد: باید ظرفیت لایه اطلاعاتی و لایه خدمات کاربردی فضای مجازی (نرم‌افزارهای پایه کاربردی) به صورت کامل طراحی و عملیاتی شود تا کسب و کارهای فضای مجازی بتوانند در کشور، فعالیت کنند؛ این ظرفیت تنها در شبکه ملی اطلاعات محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی در مصوبه دی ماه سال ۹۶ در جهت ساماندهی پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی، تمامی این پلتفرم‌ها را ملزم به انتقال سرور به داخل کشور کرده است، گفت:

برای تمامی کسب و کارهای فضای مجازی نیز این مصوبه باید تسری یابد. اما این موضوع مستلزم آن است که ظرفیت لازم برای کسب و کارها ایجاد شود.

 

*** ظرفیت‌سازی برای انتقال میزبانی کسب و کارهای اینترنتی به داخل کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این عضو شورای عالی فضای مجازی در پایان، اظهار داشت:

این ظرفیت‌سازی برعهده دولت است و ایجاد لایه خدمات پایه کاربردی به صورت ۱۰۰ درصد در شبکه ملی اطلاعات باید محقق شود اگر زیرساخت اطلاعاتی مانند زیرساخت ارتباطی در شبکه ملی اطلاعات پایدار باشد، می‌توان در مواجهه با بروز هرگونه مشکلی در شبکه ارتباطی کشور، تاب‌آور بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید